Krejčíková zahájí US Open s Sharmaovou, Vondroušová se utká s Ruseovou

28. srpna 2021 09:55 - New York

Soupeřkou osmé nasazené Barbory Krejčíkové při její premiéře v hlavní soutěži grandslamového US Open bude australská tenistka Astra Sharmaová. Na Markétu Vondroušovou připadla z úspěšných hráček z kvalifikace Rumunka Elena-Gabriela Ruseová. V obou případech půjde o první vzájemný duel.

 

Darron Cummings, ČTK/AP

Soupeřka vítězky French Open Krejčíkové Sharmaová ještě na grandslamech nikdy nepřešla přes druhé kolo, ale v dubnu získal první titul v kariéře na zelené antuce v Charlestonu. Ruseová je v New Yorku poprvé v hlavní soutěži a na turnajích "velké čtyřky" dosud nevyhrála zápas. Také se ale už letos zapsala mezi turnajové vítězky, a to v červenci na antuce v Hamburku.

Jediná česká vítězka kvalifikačních bojů Kristýna Plíšková narazí ve Flushing Meadows na Danku Koviničovou z Černé Hory a i pro ně to bude vzájemná premiéra. Pokud by dvojče turnajové čtyřky Karolíny proti 65. hráčce světa uspělo, může hned ve druhém kole narazit na Petru Kvitovou.

ČTK

Časová osa: US Open 2021

Filtr článků - US Open


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..