Kouč Bajin bude Plíškové na US Open chybět, české jedničce pomůže Friedl

30. srpna 2021 17:19 - New York

Tenistka Karolína Plíšková nebude mít na grandslamovém US Open po boku svého trenéra Saschu Bajina. Německý kouč totiž nedostal do USA víza. Světové čtyřce tak v New Yorku stejně jako předtím v Cincinnati pomáhá bývalý deblista Leoš Friedl.

 

Profimedia.cz

Bajin chyběl už koncem března v Miami, před čtrnácti dny nebyl v Cincinnati a nemůže přijet ani na US Open. "Sascha v loňském roce během covidové pandemie zůstal v USA déle, než měl. Má dům na Floridě a nechtěl tolik cestovat. Letos ale právě kvůli tomu stále ještě víza nedostal. Snažili jsme se na tom intenzivně pracovat, ale dosud se to vyřešit nepodařilo," uvedl manažer a manžel Plíškové Michal Hrdlička na webu české jedničky.

Plíšková po turnaji v Cincinnati uvedla, že neúčast Bajina, jehož služby si nadmíru pochvaluje, na závěrečném grandslamu sezony pro ni bude docela velký problém. "Nikdy jsem nebyla na trenérovi závislá, ale na grandslamu prostě být musí," konstatovala finalistka US Open z roku 2016.

Karolína Plíšková se bude muset vyrovnat v New Yorku s absencí svého trenéra.

Aaron Doster, ČTK/AP

V USA hráčce vypomáhá vítěz smíšené čtyřhry ve Wimbledonu z roku 2001 Friedl. "Docela mi seděl, tenisu rozumí," uvedla Plíšková na podniku v Cincinnati. "Opravdu mu děkuji, že nám vyšel vstříc, protože musel zrušit svůj naplánovaný rodinný program," řekl Hrdlička na adresu čtyřiačtyřicetiletého Friedla, který je v současnosti koučem slovenského deblisty Filipa Poláška.

ČTK

Časová osa: US Open 2021

Filtr článků - US Open


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • US Open - ženy
  • US Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..