Živě

První senzace ve Wimbledonu! Hlavní soutěž si zahraje patnáctiletá školačka

28. června 2019 11:08 - Londýn

Nejslavnější tenisový turnaj světa začíná až v pondělí, ale už teď mají fanoušci o senzaci postaráno. Do hlavní soutěže se totiž probojovala teprve patnáctiletá školačka Cori Gauffová. Účast na grandslamu si talentovaná Američanka vybojovala ve věku 15 let a 122 dní. Nyní by si na slavné trávě chtěla zahrát proti svému idolu Sereně Williamsové.

 

Profimedia.cz

"Serena je důvodem, proč hraju tenis a proč se můj táta rozhodl dát mi raketu," prozradila Gauffová po úspěšné kvalifikaci v Roehamptonu, kde v posledním kole deklasovala dvakrát 6:1 Belgičanku Greet Minnenovou.

V All England Clubu by si dcera bývalého basketbalisty a atletky ráda splnila další sen. "Kdybych mohla hrát proti Sereně nebo Venus..." zasnila se vítězka juniorky na loňském French Open, jež se ve 14 letech v této kategorii stala světovou jedničkou.

Do wimbledonské kvalifikace dostala Gauffová divokou kartu a bude první patnáctiletou účastnicí hlavní soutěže od Britky Laury Robsonové v roce 2009.

bp, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Wimbledon 2021

Filtr článků - Wimbledon


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

   
  • Wimbledon - ženy
  • Wimbledon - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..