Rubriky:

Wimbledon

Živě

Wimbledon mění jednu z tradic. Djokoviče novinka zaskočila

3. července 2019 07:06 - Londýn/Praha

Grandslamový Wimbledon je pro celý tenisový svět svátkem a také symbolem uznávání tradic, kdy hráči a hráčky poslušně nastupují na kurty v bílém oblečení, ačkoliv na jiných akcích "hrají všemi barvami". I proto teď tenisovou veřejnost zaskočila nečekaná novinka. Musí se s ní popasovat v první řadě rozhodčí. Co je na turnaji čeká?

 

Tony O'brien, Reuters

Podle rozhodnutí vedení grandslamového turnaje už nesmí umpirový rozhodčí mluvit o hráčkách s přívlastkem „Miss" nebo „Mrs" - tedy jako o slečně nebo paní. Nově se musí používat jen příjmení. Padá tedy tradice, která platila desítky let. A fanoušci musí zapomenout, že od rozhodčího uslyší: „Hra - slečna Kontaová, nebo hra - paní Williamsová."

Pořadatelé turnaje došli po pečlivé úvaze k verdiktu, že by hráčky neměly být označovány podle svého rodinného stavu. „Myslím, že je třeba jít s dobou," naznačila mluvčí Wimbledonu Alexandra Willisová.

Wimbledon 2019: Program, výsledky, prize money, lístky a zajímavosti k turnaji

S otevřenou pusou přijal novinku obhájce vítězství – Srb Novak Djokovič. „Říkal jsem si, že tahle tradice je prostě unikátní a zvláštní. Přišlo mi to hezké a jsem překvapený, že k tomuhle kroku pořadatelé sáhli," přoznal tenisový Djoker.

Naopak třeba britská naděje Heather Watsonová si novinku pochvalovala. „Myslím, že je to dobrá věc," nechala se slyšet.

Strýcová si užívá krásy oblíbeného Wimbledonu

Česká tenistka Barbora Strýcová se nad změnou jen pousmála. "Ani jsem si to neuvědomila," prohlásila v rozhovoru pro NovaSport. Nechtěla se pouštět do spekulací, proč pořadatelé změnu udělali. "Ale nějaký důvod k tomu asi měli," dodala.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Wimbledon 2019

Filtr článků - Wimbledon


Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.

Podsekce:

   
  • Wimbledon - ženy
  • Wimbledon - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..