Ve Wimbledonu mohou diváci od čtvrtfinále vyprodat dva největší kurty

4. července 2021 16:14 - Londýn

Tenisté ve Wimbledonu se od příštího týdne mohou těšit na podporu vyprodaného hlediště na dvou největších kurtech. Po úvodním úspěšně zvládnutém týdnu se pořadatelé v All England Clubu dočkali uvolnění koronavirových opatření a dostali povolení zvýšit kapacitu, kterou mohli dosud zaplnit jen z 50 procent.

 

Paul Childs, Reuters

Původně se počítalo s tím, že zcela vyprodáno bude smět být až na víkendové finálové zápasy na centrálním kurtu. Podle nových pravidel mohou fanoušci na 100 procent kapacity zaplnit oba největší kurty se zatahovací střechou už od čtvrtfinálových zápasů. Ty přijdou na řadu v úterý, kdy budou hrát o postup do semifinále ženy.

Grandslamový turnaj ve Wimbledonu, který se vloni kvůli pandemii koronaviru nehrál, je součástí vládního pilotního testu návratu fanoušků do ochozů. Plné hlediště bude mít jako první sportovní akce v Británii od loňského března, kdy se kvůli koronaviru v zemi přerušily veškeré soutěže.

ČTK

Časová osa: Wimbledon 2021

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

   
  • Wimbledon - ženy
  • Wimbledon - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..