Rubriky:

Lední hokej

Zpívání hymny ruských hokejistů MOV nepohoršilo

26. února 2018 12:29 - Pchjongčchang

Zpěv hymny ruských hokejistů po vyhraném turnaji na hrách v Pchjongčchangu nepovažuje Mezinárodní olympijský výbor (MOV) za problém, i když tím hráči porušili pravidla. Rusko kvůli sankcím za organizovaný dopingový systém nemohlo v Koreji vystupovat pod ruskou vlajkou ani propagovat další národní symboly.

 

Brian Snyder, Reuters

Ruští hokejisté v euforii po zisku zlata zazpívali po nedělní výhře 4:3 v prodloužení nad Německem svou hymnu. A fanoušci se k nim přidali, i když v hale hrála hymna olympijská.

"Chápeme, že sportovci zrovna prožívali nadšení ze zisku zlaté medaile za výjimečných okolností," citovala představitele MOV agentura AP. Počínání ruských hokejistů proto nebude mít vliv na rozhodování o dalším osudu Ruského olympijského výboru.

MOV Rusům pozastavilo členství v prosinci kvůli systematickému dopingu a manipulování se vzorky během předchozích zimních her v Soči. Do Koreje bylo pozváno jen 168 ruských reprezentantů, kteří vystupovali pod neutrální vlajkou a názvem Olympijští sportovci z Ruska.

Své vlajky se výprava nedočkala ani při závěrečném zakončení her. Trest pro Rusko dál zůstal v platnosti, na čemž se výrazně podepsaly pozitivní testy curlera Alexandra Krušelnického a bobistky Naděždy Sergejevové v průběhu her.

ČTK

Časová osa: Lední hokej

Filtr článků - Lední hokej


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..