Rubriky:

Lyže a snowboard

Sjezdařů pojede na OH osm, o hry přišla snowboardistka Vojáčková

25. ledna 2018 13:47 - Praha
(Aktualizováno: 25. ledna 2018 15:05)

Čeští sjezdaři pojedou po přerozdělení míst na olympijské hry v osmi místo původních čtyř a zúčastní se i soutěže týmů. Nominaci o dvě ženy rozšíří i běžci na lyžích a budou tak moci postavit obě štafety. Naopak na poslední chvíli přijde o cestu do Pchjongčchangu snowboardistka Kateřina Vojáčková. ČTK o změnách v nominaci informoval Svaz lyžařů ČR.

 

archiv Kateřiny Pauláthové

Po přerozdělení volných míst mezinárodní federace FIS přibyli do týmu sjezdařů Gabriela Capová, Kateřina Pauláthová, Ondřej Berndt, Filip Forejtek a Jan Zabystřan. Doplní potvrzenou trojici Ester Ledecká, Martina Dubovská a Kryštof Krýzl.

"Máme velkou radost. Ušetřilo nám to velké problémy s nominací třetího místa pro ženy, kde bychom se jinak museli rozhodovat mezi Pauláthovou a Capovou, které jsou na tom výkonnostně velice podobně. Je to obrovská příležitost především pro mladé závodníky Forejtka a Zabystřana. Premiéra na olympijských hrách pro ně bude velkou zkušeností, která jim pomůže v další kariéře," uvedl předseda úseku alpských disciplín Aleš Krýzl v tiskové zprávě.

Zároveň byl potvrzen také start českých lyžařů v šestnáctičlenné týmové soutěži. "O obsazení našich závodníků do týmové soutěže se rozhodne až na místě podle aktuální formy a výkonnosti," dodal Krýzl.

Oproti původním předpokladům naopak o jedno místo v olympijské výpravě přišli snowboardisté. Vojáčková měla v Pchjongčchangu startovat ve slopestylu a Big Airu a ještě minulý týden figurovala v kvalifikačním žebříčku FIS pro olympiádu, ale nakonec z něj vypadla. Skončila první pod čarou na 31. místě o pouhých 11,6 bodu.

Do dějiště her odcestuje šest českých snowboardistů včetně medailových kandidátek Ledecké v paralelním obřím slalomu a snowboardcrossařky Evy Samkové. Ve slopestylu a Big Airu budou startovat Šárka Pančochová a Petr Horák.

Povedlo se mi to vlastně ještě v dětství, jásá Havlíčková

Běžcům se zvýšila kapacita z šesti na osm a do nominace jsou doplněny Barbora Havlíčková a Karolína Grohová. "Určitě je to pro mě největší dosavadní úspěch. Nemůžu uvěřit tomu, že se mi to povedlo vlastně ještě v dětství!" řekla Havlíčková, v 17 letech nejmladší členka výpravy. Na olympiádu vyrazí po mistrovství světa juniorů, které začne o víkendu ve Švýcarsku.

Díky doplnění nebude Česko chybět v obou štafetách. Běžkyním hrozilo, že by ji poprvé od rozdělení republiky neobsadily. "Jsme velice rádi, že nakonec můžeme složit obě štafety," oddechl si sportovní ředitel běžeckých disciplín Lukáš Sacher.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..