Březina montoval kolo pro Jágra: Zodpovědně, aby se Jarda nerozsekal

11. února 2014 13:09 - Soči

Už i hokejista Jaromír Jágr má v olympijské vesnici v Soči na probíhajících zimních hrách k dispozici kolo pro přepravu. Vedení Českého olympijského týmu po příletu reprezentantů ze zámoří zakoupilo dalších dvanáct bicyklů.

 

Facebook Českého olympijského týmu

„Pár kol jsme měli už v době příjezdu první části hráčů z Evropy včetně vedení hokejové reprezentace. Nyní, když se připojili i kluci ze zámoří, došlo k dohodě o zakoupení dalších kol," vysvětlil Martin Doktor, šéf české mise v Soči.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si vlastní tým na Fantasy Sport.cz

Až do pondělí si čeští sportovci museli vystačit se třemi kusy strojů označených samolepkou Czech team, případně spoléhat na oficiální kola od organizačního výboru, která jsou volně k dispozici. „Před startem olympiády byl trošku problém kola sehnat. Chvíli trvalo, než jsme se zorientovali. A rovněž prodejci nebyli moc připravení. Ale když zjistili, že je po kolech poptávka, zareagovali," říkal Doktor.

Ještě před zahájením bojů o medaile po olympijské vesnici či mezi sportovišti drandili na kolech dovezených z domova sportovci Nizozemska, Kanady, Finska, Německa i mnoha dalších reprezentací. Američané si dokonce dovezli malé motokoloběžky. České vedení tehdy shánělo kola pro rychlobruslařky Martinu Sáblíkovou a Karolínu Erbanovou, přičemž se řádně zapotilo, než úkol splnilo. „Nyní šlo všechno skutečně rychle. Jen jde o různé druhy," uvedl Doktor.

Český tým ve srovnání s ostatními reprezentacemi nedovezl bicykly z domova, protože spoléhal na oficiální stroje od organizátorů. „Slibovali, že jich bude dostatek a nemáme je brát. Jenže skutečnost je jiná, kol je málo. A navíc s oficiálními se může jezdit jen po vesnici, zatímco kola každého týmu je možné použít k přepravě až do haly, což většina sportovců využívá," upozornil Doktor. Problém byl i s technickou způsobilostí jednotlivých strojů.

V úterý už tak mohli do jídelny či k poslednímu tréninku před zápasem se Švédskem i hokejový útočník Jaromír Jágr či zkušený matador Petr Nedvěd. Stroje pro ně přitom připravil krasobruslař Michal Březina, který už v předešlých dnech složil kolo sám pro sebe.

„Nová kola jsem skládal zodpovědně, především brzdy, aby se Jaromír Jágr někde nerozsekal," prohlásil s úsměvem český krasobruslař, když měl práci cyklistického mechanika hotovou.

Kola českého týmu ve srovnání s ostatními zeměmi parkují na chodbě domu s apartmány pro české sportovce. „Chodba v přízemí je dostatečně dlouhá a prostorná," pronesl Doktor s tím, že nové stroje budou hokejisté využívat s největší pravděpodobností zejména k přepravě po vesnici: „Hlavně do jídelny. Když člověk musí cestu absolvovat několikrát, tak se unaví."

Radek Malina (Soči), Sport.cz, Právo

Časová osa: Lední hokej

Filtr článků - Lední hokej


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..