Rubriky:

Lyže a snowboard

Bank inspiroval natolik, že i soupeři ho plácali po zádech

24. února 2014 08:43 - Soči

Absolvoval už svou čtvrtou olympiádu, na tu v Soči však bude lyžař Ondřej Bank vzpomínat ze všech nejradši. A to přesto, že nedosáhl na medaili, byť jí byl po prvním kole superkombinace i obřího slalomu blízko.

 

Leonhard Foeger, Reuters

„Jenže já bych těch šancí, abych medaili udělal, potřeboval aspoň deset. Ale celkově to pro mě byla skvělá, absolutně luxusní olympiáda. Prostě zázrak. Medaile, to už by byl double zázrak," usmívá se Ondřej Bank, který se na hrách v Soči hned ve třech disciplínách umístil v elitní desítce.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

„Přitom jsem se bál, že po minulých dvou sezónách, kdy jsem byl často zraněný, budu jezdit okolo 40. místa. Člověk nedokáže odhadnout svou kvalitu a jsem rád, že nebylo bláhové si myslet, že na to ještě mám," potěšilo třiatřicetiletého rodáka ze Zábřehu na Moravě.

Bilance Ondřeje Banka v Soči: 
Sjezd 20. místo
Superkombinace 7. místo
Super-G 9. místo
Obří slalom 5. místo
Slalom nestartoval

Taky že Banka v Soči jeho soupeři zahrnovali chvalozpěvy. Pro zejména menší státy se stal inspirací, že lyžařským velmocím jako jsou Rakušané, Američané nebo Norové lze konkurovat. „Soupeři mě plácali po zádech, což mi udělalo radost. Malé státy potřebují podobné vzpruhy a ocení, když vidí někoho z Čech, jak dokáže porážet ty nejlepší."

Teď Bank doufá, že mu úspěch pod pěti kruhy pomůže sehnat sponzora. „Peníze se teď budou řešit, ale lidi, kteří lyžování rozumí, reagují mega mega pozitivně. Hodně velké ohlasy mám hlavně z Rakouska nebo Švýcarska," přiznává Bank, jenž v sobotu chtěl startovat i ve slalomu, ale kvůli nataženému přitahovači stehna si to rozmyslel.

„Stehno mě bolelo, takže bych si jízdu ani neužil a radši jsem se na to vykašlal. Dva roky jsem bojoval se zraněními a nechtěl bych kvůli své hlouposti utrpět další."

Jan Škvor (Krasnaja Poljana), Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..