Pljuščenko má závodit v Soči místo svého přemožitele Kovtuna

21. ledna 2014 15:01 - Soči
(Aktualizováno: 21. ledna 2014 17:06)

Trojnásobný mistr světa v krasobruslení Jevgenij Pljuščenko se na olympijských hrách v Soči přece jen představí v soutěži jednotlivců, i když v prosinci překvapivě prohrál na ruském šampionátu s osmnáctiletým Maximem Kovtunem.

 

Laszlo Balogh, Reuters

Jednatřicetiletý olympijský vítěz z roku 2006 absolvoval kontrolní vystoupení před bodovými rozhodčími. Po něm ruská média s odvoláním na anonymní zdroj z ministerstva sportu uvedla, že Pljuščenkovi připadne jediné ruské účastnické místo v olympijské soutěži mužů.

Předseda ruské krasobruslařské federace Alexandr Gorškov prohlásil, že oficiální rozhodnutí padne ve čtvrtek. "O ten kontrolní test nás požádal (Pljuščenkův trenér) Alexej Mišin, Pljuščenko předvedl skvělou jízdu. O tom, kdo bude v Soči reprezentovat v soutěži mužů, budeme informovat 23. ledna," uvedl Gorškov.

I sám Pljuščenko si pochvaloval, že zkouška před rozhodčími dopadla výborně. Zvládl v ní dva čtverné skoky. "Zajel jsem čistě, byly tam všechny prvky," řekl agentuře R-Sport. "Mám radost, všichni z mého týmu mají radost. Odvedli jsme skvělou a úspěšnou práci," dodal.

Pljuščenko, který se v posledních letech potýkal se zdravotními problémy a po operaci zad dlouho nezávodil, útočil o Vánocích v Soči na jedenáctý národní titul. Po krátkém programu vedl, ale nakonec prohrál téměř o šest bodů s Kovtunem. Ruský mladík skončil minulý týden pátý na evropském šampionátu v Budapešti, kde Pljuščenko nestartoval.

Sedminásobný mistr Evropy po nečekané porážce na domácí scéně prohlásil, že v Soči nejspíš absolvuje jen soutěž družstev.

"Myslím, že v jednotlivcích uvolním místo někomu mladšímu a perspektivnímu. Musím být soudný," uvedl v prosinci. Později ale názor změnil a připustil, že o účast v soutěži jednotlivců stojí. Nakonec bude startovat mezi jednotlivci i v soutěži družstev, která bude mít v olympijském programu premiéru.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: