Otrokovice - Vysoké Mýto 1:4Prvním čtvrtfinalistou Poháru FAČR se stal Nejzbach Vysoké Mýto

Otrokovice

Futsalisté Vysokého Mýta postoupili do čtvrtfinále Poháru FAČR. Ve čtvrtečním předehrávaném utkání osmifinále vyhráli v hale účastníka Zlínského krajského přeboru Otrokovic.

Nejzbach Vysoké Mýto je prvním čtvrtfinalistou.

Prvoligový celek rozhodl o své výhře až ve druhém poločase. V první půli se Nejzbach ujal vedení brankou Münzbergera, jenže hned po přestávce vyrovnal domácí Žáček na 1:1. Ve 25. minutě však Jeníček vstřelil vítěznou branku a Vysoké Mýto nakonec vyhrálo 4:1.

Nejzbach se v utkání musel obejít bez několika opor. „Nehráli jsme v optimální sestavě, se kterou bychom chtěli hrát ligu," přiznal brankář Nejzbachu a hrající asistent Libor Gerčák. „Přijeli jsme s užší sestavou. Chyběli nám čtyři lidi ze základní sestavy. Hráli hlavně mladí kluci. Měli jsme nějaké šance, ale neproměnili jsme je, takže byl poločas pouze 1:0," začal s hodnocením zápasu.

„Na to, že soupeř hraje pouze krajský přebor, tak si oproti nám vytvořil celkem dost gólových příležitostí, které také naštěstí neproměnil. Ve druhém poločase jsme jim odskočili až na 4:1, což jsme udrželi do konce utkání. Kdybychom takto hráli ligu, tak bychom měli velké problémy," zdůraznil Libor Gerčák.

Otrokovice – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 1:4 (0:1)
Branky: 21. Žáček - 12. Münzberger, 25. Jeníček, 29. J. Gerčák, 31. Mar. Brychta. Rozhodčí: Gasnárek, Štipčák. Bez karet. Diváci: 100. Otrokovice: Mičuda (Jandura) – Sviecka, Močička, Kolář, Fajgara, Mařák, Žáček, Kovář, Gazda, Pospíšil, Spurný. Vysoké Mýto: L. Gerčák (Molnár) – Jeníček, Münzberger, Netolický, Michalec, J. Gerčák, Folgáč, Novotný, Mich. Brychta. Trenér Martin Brychta.
OSMIFINÁLE POHÁRU FAČR 2013
ZÁPAD
Flamengo Březová - FC Benago Praha
Indoss Plzeň - Combix Ústí n. L.
ELBH Týn n. Vl. - SK Slavia Praha
FC Démoni Česká Lípa - Bohemians 1905 (volný postup)
VÝCHOD
Helas Brno - ERA-PACK Chrudim
United Frýdek Místek - UFA Salamandr Hradec Králové
Otrokovice - 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 1:4
Olomoucký kraj - FK Boca Chotěboř

Zápasy osmifinále se hrají 15. - 16. října 2013, čtvrtfinále je na programu 12. - 13. listopadu 2013.