Mizérie fotbalové Sparty trvá, prohrála i v Teplicích

TEPLICE

Fotbalisté mistrovské Sparty dál klopýtají, v osmém kole ligy prohráli 1:2 v Teplicích, kde nestačili na nadšený výkon druhého mužstva tabulky. Sparťané utrpěli v lize třetí porážku za sebou a během posledních tří týdnů dokázali porazit jen divizní Litvínov. V Teplicích byli na trápení pražského velkoklubu zvědaví, cestu na stadion si našlo přes 15 tisíc fanoušků.

Teplice začaly zápas ve velkém stylu a na oslabeného soupeře spustily velký nápor. Soustřeďovaly ho vesměs na pravou stranu letenské obrany, kde dostal šanci nečekaně Loučka. Jen na lavičce překvapivě skončili brankář Blažek se Zelenkou, a tak se s kapitánskou páskou představil na podzim již čtvrtý hráč, slovenský obránce Petráš.

Teplická taktika se ukázala být účinná, zmatený Loučka kupil chybu za chybou, zvláště když mu s hlídáním Verbíře příliš nepomáhal před ním hrající reprezentant Pospěch. Verbíř v 10. minutě přes uklouznutí stačil poslat před branku nepřesný centr, obránce Kadlec ho vrátil jen k Benátovi a ten bez potíží z hranice šestnáctky otevřel skóre.

Na sparťanskou branku se valil jeden útok za druhým, hosté odvraceli jen prázdnými odkopy a ojedinělý výlet k Poštulkovi ještě před teplickým gólem skončil nedůraznou koncovkou. Trenér Hřebík brzy sáhnul ke změně, Loučku vystřídal Pergl.

Zelenka nastoupil až ve druhém poločase

Jenže ve 23. minutě hosté přišli hodně lacino k vyrovnání: po rohu Rada odvrátil míč k Poláčkovi, který ho nasměroval přízemním halfvolejem do sítě. Gól sparťany pozvedl, ale slibný nápor zarazila další hrubka hostů. Grigar při jednoduchém odkopu míč napálil do Doležala, od něhož se míč odrazil k Rilkemu a ten měl před sebou jen prázdnou branku.

Teplice začaly druhý poločas opatrněji, než první část zápasu, ale o to více byly nebezpečnější jejich rohy. Po jednom z nich ve 48. minutě Sabou hlavou jen těsně minul branku.

Sparta při vedení soupeře hrála přece jen otevřeněji, než před poločasem. Pomohl jí i příchod Zelenky, ale největší šance přinesla hlavička Pospěcha v 50. minutě, po níž brankář Poštulka, hrající 250. ligový zápas, vyboxoval míč na břevno.

Spartu držel nezkušený Grigar

Další velké akce ale měli znovu nadšeně hrající Severočeši. Největší z nich připravil v 69. Verbíř, který vyslal k sólovému úniku střídajícího Jirsáka. Ten obešel i Grigara, ale jeho střelu do prázdné branky stačil obětavě zneškodnit Kadlec. Další šanci měl v 74. minutě Mašek, postupoval sám na Grigara, ale ten dokázal jeho tvrdý pokus z úhlu chytit.

Díky gólmanovi, který chytal v lize teprve potřetí, držela Sparta šanci na remízu až do závěru, ale ten už dokázali takticky domácí zvládnout a dotáhnout do vítězství. V nastaveném čase jim ho ještě mohl sebrat Došek, ale obránce Rada uklidil míč do bezpečí.

FK Teplice - Sparta Praha 2:1 (2:1)
Branky: 10. Benát, 31. Rilke - 23. Poláček. Rozhodčí: Jiřík - Chytil, Novák. ŽK: Verbíř, Sabou, Hunal, Poštulka - Kisel, Petráš, Pospěch, Petrouš. Diváci: 15.620.
Teplice: Poštulka - Kaufman, Rada, Hunal, Krmaš - Doležal (64. Jirsák), Sabou, Benát, Verbíř (90. Klein) - Mašek, Rilke (81. Koukal). Trenér: Mareček.
Sparta: Grigar - Loučka (22. Pergl), Petráš, Petrouš, Kadlec (81. Lukáš) - Pospěch, Kisel, Hašek, Poláček - Došek, Matušovič (46. Zelenka). Trenér: Hřebík.