Poslední Brno zase nevyhrálo, na Slovácku remizovalo 1:1

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Fotbalisté posledního týmu ligové tabulky Brna jsou v sezóně bez výhry i po osmém kole. V Uherském Hradišti alespoň se Slováckem získali bod za remízu 1:1. Obě branky padly v úvodním poločase. Slovácko vedlo od 20. minuty po střele Mária Ličky, Brňanům se podařilo vyrovnat tři minuty před přestávkou, když chybu obrany Slovácka potrestal Švancara.

Ilustrační foto.

Hosté zařadili do sestavy ze dvou nových posil pouze obránce Krátkého, brankář Jindřich Skácel zůstal pouze na lavičce a trenér Kotrba dal přednost Brezovanovi. Slovácko sice mělo územní převahu, ale ke střele se dostal až v 15. minutě po Ivanově centru Sowunmi: jeho slabá hlavička ale Brezovana neohrozila.

Přesto postupně domácí tým zvyšoval svůj tlak, zejména středová řada Slovácka přehrávala svého soupeře přesnější kombinační souhrou i rychlostí. Ve 20. minutě se po sérii krátkých přihrávek otevřela dokořán brněnská obrana a Mário Lička po krátkém sprintu s míčem přesnou střelou k tyči vstřelil vedoucí branku. Brňané se kombinačně hodně trápili, vybojované míče rychle opět ztráceli po nepřesných přihrávkách.

Brno se probralo až v závěru poločasu

Slovácko si vedlo o poznání lépe, ale také většina akcí ke střelbě nevedla. Po půlhodině hry domácí fanoušci ocenili po Pavlíkově akci Ivanovu střelu, která ale minula obě tyče brněnské branky.

Teprve v závěru poločasu se hosté probrali. Ve 34. minutě obránci Švejnohovi unikl po levé straně Švancara, který ale nepřesně přihrál volnému ligovému debutantovi Vránovi, jenž by měl před sebou zcela volnou branku. O osm minut později si oba brněnští hráči roli vyměnili, po sérii chyb zadáků Slovácka se dostal míč ke Švancarovi, jenž z bezprostřední blízkosti vyrovnal.

Sowunmi svou šanci nevyužil

Po změně stran se většina soubojů odehrávala ve středu hřiště. Slovácko se pokoušelo dostat do blízkosti branky soupeře nakopáváním dlouhých přihrávek vzduchem. Tato taktika ale na brněnskou obranu příliš neplatila a většinu míčů odvraceli hostující zadáci v pohodě. Také Brňané se na rozdíl od prvního poločasu snažili hrát útočně.

V koncovce jim ale chyběl klid, v 54. minutě Holek mířil hlavou vedle a o devět minut později Vrána po centru Krátkého netrefil ve vyložené pozici míč. Nejslibnější šanci měl v 68. minutě Siegl, který z trestného kopu ze dvaceti metrů trefil tyč. Po tomto varování Slovácko přidalo na obrátkách, dostalo se do tlaku. Vyloženou šanci nevyužil Sowunmi, který nevyzrál na Brezovana. A víc možností už se ani jednomu týmu nenaskytlo.

FC Slovácko - 1. FC Brno 1:1 (1:1)
Branky: 20. Lička - 42. Švancara. Rozhodčí: Jára - Petřík, Lhoták. ŽK: Sowunmi, Švejnoha. Malár - Krátký, Švancara, Horejš, Černý. Diváci: 5896.
Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Šuškavčevič, Palinek - Czinege (84. Petržela), Lička, Pavlík, Malár - Sowunmi, Ivana. Trenér: Molnár.
Brno: Brezovan - Krátký, Horejš (79. Živný), Trousil, Had - P. Mezlík (90. Musil), Holek, Černý, Siegl - Vrána, Švancara (80. Partyš). Trenér: Kotrba.