Napotřetí už slávisté Boleslav porazili

Až na třetí pokus se fotbalisté Slavie dočkali s Mladou Boleslaví výhry. Po dvou loňských remízách vyhráli na Strahově 2:1, když prohrávali a skóre otočili díky nahodilému Hrdličkově centru až v nastaveném čase. V tabulce se Slavia posunula na šesté místo, ale na třetí Boleslav ztrácí už jen bod.

Ilustrační foto.

Domácí trenér Karel Jarolím vsadil na stejnou sestavu, která vybojovala v irském Corku postup v Poháru UEFA. Hráči Boleslavi však byli mnohem fotbalovějším soupeřem a na Strahov nepřijeli rozhodně jen bránit. Naopak od začátku zápasu byli překvapivě aktivnější. Matějovský vysunul po pravé straně Kyselu a po jeho centru chyběly na vzdálenější tyči Kuličovi jen centimetry, aby na míč dosáhl.

Hráči obou týmů se dopouštěli mnoha nepřesností. Hosté napadali rozehrávku Slavie již v hloubi její obranné poloviny, přesto se Vlček dostal po půlhodině do brejku, ten však zakončil střelou z úhlu jen do nohou padajícího brankáře Millera.

První ligový gól Ševinského

V závěru poločasu si převahu získala Slavia, ale hrozila jen po standardních situacích. Miller si poradil s Jarolímovým trestným kopem, Fořtova hlavička po dalším Jarolímově centru neměla razanci a mířila přímo na na brankáře Millera stejně jako Hrdličkova střela z dálky.

Druhý poločas začali domácí podstatně aktivněji a již ve 48. minutě po kolmé přihrávce Hrdličky mířil Švento jen o centimetry vedle. O minutu později Piták z deseti metrů přestřelil, ale ani hosté nezůstali pozadu. Kulič se zbavil dvou protihráčů, ale Kozáčik včasným pádem pod nohy zachránil. V 55. minutě však míč ze své sítě již lovil. Rychlíkův trestný kop prodloužil hlavou Švejdík a zcela volný nabíhající Ševinský vstřelil hlavou v pádu svoji první ligovou branku za Boleslav.

Piták vyfasoval červenou kartu

Na nepříznivý vývoj souboje zareagoval domácí trenér stažením obráce Zbončáka jehož nahradil Mexičan Victorino. Stoperská dvojice hostů s přehledem odvracela vysoké míče, přesto tlak domácích sílil. Po akci Jarolíma s Pitákem dostal hlavičkou míč do sítě v 74. minutě Vlček, ale pomezní rozhodčí mával ofsajd, který byl přinejmenším sporný. Za pět minut se však přece jen hrstka domácích diváků dočkala, odražený míč poslal ranou po zemi z osmnácti metrů přesně k tyči Jarolím.

V závěru se domácí snažili strhnout výhru na svoji stranu, nepřibrzdilo je ani vyloučení kapitána Pitáka, kterého rozhodčí Damková poslala do kabin na pokyn asistenta za nesportovní chování. Tři body domácí vydolovali v první minutě nastavení. Hrdličkův centr zapadl díky teči do sítě a Slavia se mohla radovat ze třetí výhry v sezoně. Hlasatel uvedl jako střelce branky Vlčka, ale ten po zápase řekl, že si míč do sítě srazil jeho bývalý spoluhráč Rychlík.

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 2:1 (0:0)
Branky: 79. L. Jarolím, 90+1. Vlček - 55. Ševinský. Rozhodčí: Damková - Kordula, Kumstát. ŽK: Victorino - Kulič. ČK: 86. Piták (Slavia). Diváci: 2145.
Slavia: Kozáčik - Krajčík, Latka, Suchý, Zbončák (66. Victorino) - Piták, L. Jarolím, Hrdlička, Švento - Vlček (90+2. Černoch), Fořt (81. Pešír). Trenér: K. Jarolím.
Boleslav: Miller - Ševinský, Švejdík, Vít, Rychlík - Kysela (90. Simr), Matějovský, Šmerda, Čáp (72. Brunclík) - Kulič, Holub (82. Pecka). Trenér: Uhrin ml.