Ostrava po lekci v Heerenveenu nestačila ani na Příbram

OSTRAVA

Podzimní kouzlo příbramských fotbalistů nadále účinkuje. Marila v dohrávce 8. kola obrala o body dalšího papírového favorita, když na Bazalech porazila Ostravu 1:0 a v ligové tabulce se posunula na třetí místo. Tři body jí zajistil gólem v 75. minutě kanonýr posledních dnů Jan Riegel. Baník nepotvrdil historický triumf z Letné a po pohárovém výbuchu v Heerenveenu se trápí.

Jedna z nejslabších návštěv Bazalů posledních let si však na nedostatek zábavy v prvním dějství nemohla stěžovat. Baník vytasil na Příbram ofenzivní sestavu jen se třemi obránci a Hapalův tah měl zpočátku svůj efekt. Domácí převaze scházelo jen přesnější zakončení. Rajtoral neměl se svými bývalými spoluhráči slitování, když v 16. minutě vyslal k ataku Papadopulose, ale rychlou kombinaci i umístěnou útočníkovu střelu Pařízek vykopl pár centimetrů vedle tyče.

Vzadu však po nizozemské lekci Baník nebyl příliš jistý a postupem času to vycítila i Marila. Hosté o sobě dali vědět ve 27. minutě, kdy Koloušek obešel Metelku a jeho rána se zatřepetala na vnější síti. Ostrava s odpovědí neotálela. Slončík vytvořil jedinečnou šanci pro Zehera, ale Pařízek tečovanou střelu vytlačil nad břevno.

Jedenáctka z Bazalů však světlé momenty prokládala výpadky. Následky dalšího nedorozumění likvidoval Raška, který po propadu obránců na půlící čáře ve 36. minutě chytil jistý gól osamocenému Otepkovi. Postřeh pak na opačné straně osvědčil i příbramský Pařízek, jenž měl co dělat, aby zpacifikoval Bystroňův táhlý projektil z dvaceti metrů.

Po obrátce už domácí na záchvěvy tlaku nenavázali. Soupeř dobře vykryl prostor ve středu pole i na křídlech a budoval si půdu pro rozhodující zásah. U toho už nebyl brankář Pařízek, který v průběhu druhé půle musel pro zranění odstoupit.

Průtahy se střídáním se asi podepsaly na ostravské koncentraci. Vzápětí po příchodu náhradníka Sňozíka Čížek hlavou minul nákop z příbramské poloviny a nastalý chaos v ostravském vápně využil neobsazený Riegel, který míč poslal nad vybíhajícím Raškou do sítě.

Baník upadl do těžkého útlumu. Diváky vzrušil jen nástup střídajícího oblíbence Žůrka, ale hru kontrolovali Středočeši. Stracený mohl tříbodový export pojistit, hlavou však nepatrně minul břevno. Přestože se nastavovalo sedm minut, Baník se ke Sňozíkovi ani nepřiblížil a kouč Hapal musel překousnout první ligovou porážku na ostravské lavičce.

Baník Ostrava - Marila Příbram 0:1 (0:0)
Branka: 75. Riegel. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Goňa. ŽK: Klimpl - Mácha. Diváci: 5030.
Ostrava: Raška - Besta, Klimpl, Čížek - Rajtoral (81. Žůrek), Staněk, Bystroň, Slončík, Metelka (69. Racko) - Papadopulos, Zeher (58. Magera). Trenér: Hapal.
Příbram: Pařízek (73. Sňozík) - Buryán, Navrátil, Formánek, Mácha - Otepka, Riegel, Koloušek, Čupr - Stracený (90. Hašek), Mendy (69. Klesa). Trenér: Tobiáš.