NY Rangers - Tampa Bay 0:2Sedmý zápas rozhodl. Tampa Bay je i díky trefě Paláta ve finále!

Hokejisté Tampy Bay Lightning jsou po jedenácti letech opět ve finále bojů o Stanleyův pohár. Blesky vyhrály rozhodující sedmý zápas s New Yorkem Rangers 2:0. Oba góly padly ve třetí třetině, kdy se nejprve prosadil Alex Killorn a druhý zásah přidal necelých devět minut před koncem Ondřej Palát. Hvězdou utkání byl vyhlášen brankář Tampy Ben Bishop, jenž v klíčovém duelu neinkasoval.

Nikita Kučerov (vlevo) a Ondřej Palát, mladé hvězdy Tampy Bay. To jejich útok táhne Blesky za vysněnou trofejí.

Ondřej Palát byl v utkání hodně vidět, hosté se opět mohli spolehnout na jeho mladý útok s Tylerem Johnsonem a Nikitou Kučerovem. Český útočník pomohl ve druhé třetině připravit nadějné pozice pro Garrisona nebo Johnsona, ale jejich šance zkrachovaly na skvěle chytajícím Henriku Lundqvistovi.

Švédský brankář nakonec přece jen byl překonatelný, a to když Alex Killorn na začátku třetí třetiny vyjel z rohu kluziště a skrz chumel hráčů trefil bekhendem velmi těsnou mezírku mezi Lundqvistovými betony.

Blesky se do konce třetí části dočkaly i druhého gólu. Ondřej Palát šikovnou tečí uvolnil v obranném pásmu Tylera Johnsona, následně přejel téměř celé hřiště, aby mu americký centr mohl přihrát zpět a Palát vzápětí krátkým nápřahem poslal kotouč do horního růžku branky domácích.

Vedení 2:0 už týmu v bílých dresech vydrželo až do konce a k velké nelibosti domácího publika ve vyprodané Madison Square Garden mohli oslavit postup do finále soutěže. Za vítězné mužstvo odehrál necelých 11 minut Andrej Šustr, Ondřej Palát dokonce strávil na ledě téměř 21 minut, tedy více než například kapitán Steven Stamkos.

V Tampě zatím ještě nevědí, s kým se v závěrečné sérii utkají o prestižní trofej. Série mezi Anaheimem a Chicagem také dospěla až do sedmého klání, které je na programu v noci na neděli.

Semifinále play off NHL
Východní konference - 7. zápas:
New York Rangers - Tampa Bay 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 42. Killorn, 52. Palát. Střely na branku: 22:25. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Bishop, 2. Killorn (oba Tampa), 3. Lundqvist (Rangers). Konečný stav série: 3:4.