Slalomářka Záhrobská vybojovala osmé místo na SP ve Flachau

Flachau

Slalomářka Šárka Záhrobská se po dvou letech prosadila do elitní desítky ve Světovém poháru, ve večerním závodu ve Flachau skončila osmá. Už potřetí v sezóně vyhrála teprve sedmnáctiletá Američanka Mikaela Shiffrinová a upevnila si vedení v hodnocení disciplíny. Bývalá mistryně světa Záhrobská se posunula na 15. místo.

Česká lyžařka Šárka Záhrobská skončila ve slalomu Světového poháru ve Flachau na osmém místě.

Záhrobská dokázala po podzimních vážných zdravotních problémech a manku v přípravě bodovat pošesté za sebou a dosáhla nejlepšího výsledku za poslední dvě sezóny. Lepší byla naposledy díky pátému místu v únoru 2011 ve Zwieselu na německé straně Šumavy.

Česká lyžařka, majitelka kompletní sady medailí z MS, zajela výborně už první kolo, po němž byla čtrnáctá. Ve finálové části si díky výpadkům soupeřek a osmému nejlepšímu času výrazně umístění vylepšila a na novou americkou hvězdu Shiffrinovou v součtu obou kol ztratila sekundu a 93 setin.

Mazeová míří za prvním velkým křišťálovým glóbem v kariéře

Shiffrinová, vítězka slalomů v Aare a Záhřebu, vybojovala třetí prvenství ve Světovém poháru v pouhých 17 letech a 308 dnech, přesně jako rakouská legenda Annemarie Moserová-Pröllová. Té se to povedlo v roce 1971 a nakonec během kariéry nasbírala 62 vítězství, což je stále rekord.

Druhé kolo nezvládla průběžně vedoucí zkušená Němka Maria Höflová-Rieschová a do cíle nedojela. Nejlepší lyžařka této sezóny Slovinka Tina Mazeová si připsala další bodový příděl za páté místo a bezpečně míří za prvním velkým křišťálovým glóbem v kariéře.

Druhá Češka Kateřina Pauláthová nedokončila 1. kolo. Před únorovým mistrovstvím světa ve Schladmingu čeká slalomářky ještě jeden závod na konci ledna v Mariboru.