Bank v obřím slalomu v Alta Badii bodoval na 28. místě

Alta Badia

Lyžař Ondřej Bank obsadil v obřím slalómu Světového poháru v Alta Badii 28. místo a potřetí v sezóně bodoval. Druhý český reprezentant Kryštof Krýzl vypadl už v prvním kole. Vyhrál úřadující vítěz seriálu Rakušan Marcel Hirscher.

Reprezentant v alpském lyžování Ondřej Bank.

Bankovi po první jízdě patřila 24. příčka, ve druhém kole ale zaznamenal druhý nejpomalejší čas a o čtyři místa se propadl. Skončil poslední z lyžařů, kteří druhou jízdu dokončili. Třiatřicetiletý český závodník promarnil možnost vylepšit své maximum v sezóně, kterého dosáhl 25. pozicí před dvěma týdny v obřím slalomu v Beaver Creeku.

Hirscher si dojel pro třetí triumf v sezóně a získal pro Rakousko první vítězství v Alta Badii po 16 letech. Druhého Alexise Pinturaulta z Francie porazil o 35 setin, třetí skončil s odstupem 58 setin obhájce malého glóbu za obří slalom Američan Ted Ligety.