Basketbalistky na skvělé Španělky nestačily

Martin KézrPrávo

Naděje žila jen první čtvrtinu. České basketbalistky sice dřely, Španělky ale byly na mistrovství světa v Brně prostě nad jejich síly a ke konci už naprosto dominovaly. Česko i přes úterní prohru rozdílem dvaceti bodů může o čtvrtfinále už přijít jen teoreticky, narazí v něm však v pátek na někoho ze superfavoritů, USA či Austrálie. Ve středu večer budou domácí hrát s Brazílii o třetí místo ve skupině F.

Basketbalistky Španělska oslavují vítězství nad českým výběrem v osmifinálové skupině MS v Brně.

České basketbalistky za ohlušujícího řevu ve vyprodané hale začaly velmi koncentrovaně v obraně. K tomu přidaly patřičnou drzost v útoku, takže po prvním dějství vedly 18:13. Od začátku druhé čtvrtiny ale nebyly schopné uhlídat španělskou kapitánku Valdemorovou, hlavně její zásluhou přišla desetibodová šňůra znamenající obrat skóre.

MS BASKETBALISTEK ON-LINE
Česko - Španělsko

Dlouhé české hráčky pod košem sice odváděly výbornou práci proti Lyttleové, až letos v létě naturalizované pivotce ze Svatého Vincentu, jenže snahu domácího týmu ničily španělské trojky. Během sedmi minut tam spadly hned čtyři. Prosadit se na druhé straně bylo čím dál těžší, nejvíc se to dařilo od minulého zápasu střelecky probuzené Vítečkové a přes bolest kotníku nadšeně bojující Horákové.

Chytila se i střídající Ferančíková a ve 23. minutě se české hráčky dostaly na rozdíl jediného koše 37:39. Zase ale zaúřadovala Valdemorová a uklidnila španělský tým. Svým agresivním stylem účinně rozbourávala dosud na turnaji velmi pevnou reprezentační obranu, osm minut před koncem bylo domácí manko už dvouciferné (53:64) a jedenáctibodovou šňůrou Španělek v závěru ještě narostlo. Diváci udělali parádní atmosféru, jenže na turnaji dosud neporažené soupeřky prostě byly lepší a poslední čtvrtinu vyhrály 17:4.

Mistrovství světa basketbalistek, skupina F
Česko - Španělsko 57:77
Nejvíce bodů: Vítečková 16, Ferančíková 13, Horáková 9, Burgrová 6 - Valdemorová 25, Lyttleová 18, Torrensová 14, Montaňanaová 11, 3300 diváků, čtvrtiny 18:13, 14:24, 21:23, 4:17