Rubriky:

Odjinud

Monstrum se probouzí u našich sousedů! Chce další titul

13. února 2019 09:05 - Praha

Za našimi jižními hranicemi řádí monstrum! Extrémní sportovec z Rakouska Rainer Predl vypsal pro letošní rok další projekt beroucí dech ‒ TheMonsterProject II 2019. Jeho cílem je stát se už poněkolikáté světovým rekordmanem. Tentokráte v disciplíně „čtrnáctidenní běh na páse“. Pokud všechno půjde, jak má, dojde nedaleko od našich hranic k nejdelšímu běhu na páse na světě. Vy navíc můžete být u toho!

 

Profimedia.cz

Rainer Predl je ostříleným extrémním vytrvalcem. Jen co se týče pásu, má na svém kontě světový rekord v běhu na 100 kilometrů ‒ ten sice již není aktuální, ale ty ostatní jsou: světový rekord v běhu na páse na 12 hodin (149 km), světový rekord v běhu na páse na 7 dní (852 km). Nyní chce mladý Rakušan získat pro své barvy také rekord ze všech nejnáročnější. Dva týdny téměř bez přestávky neustále běžet, aniž by se ale pohnul z místa.

Šílenost! Rekordní závod na nejkratší dráze světa

V tuto chvíli běží Rainer pátým dnem a už teď je patrné, že jeho tělo je mnohem odolnější než jeho vybavení nebo speciální technika. Pokud to například půjde takhle dále, máme důvodné podezření, že během několika málo dnů gumový běhoun pásu zcela zmizí. Na zadní straně Rainerova běžeckého pásu se totiž už nyní vytvořila obavy vzbuzující kupička prachu z drolící se gumy pásu. A jeho boty mu po několika málo dnech museli přátelé upravit tak, že odřízli téměř celé obě špičky obuvi.

https://www.facebook.com/rainer.extremsport/posts/10213839634645163

Protřelý Rakušan si z toho ale nic nedělá, na obtíže spojené s dosahováním rekordů je zvyklý a ví, že pokud vydrží on, s ostatním už to nějak dopadne. Pro nečekané výpadky má rekordman připravený celý jeden záložní pás, který byl stejně jako jeho hlavní důkladně zkalibrován techniky.

Na samotného běžce neustále dohlížejí minimálně dvě osoby a dva odborní rozhodčí nutní pro oficiální zápis rekordu. Na Predlův pokus se dle pravidel může kdokoli kdykoli přijít volně podívat, živě je z místa streamováno také video. Na to, aby pokus skutečně trval předepsaných 336 hodin, dohlížejí dvoje nezávislé stopky.

Pokud by vám dvojtýdenní běhání na místě nedávalo smysl, pak vězte, že kromě světového rekordu jde také o získávání prostředků na bohulibé účely. A kolik že to chce vlastně hrdinný Rakušan uběhnout kilometrů? Aby se stal světovým rekordmanem, musel by zdolat hranici 1793 kilometrů, v průměru skoro 130 kilometrů denně. To je asi jako z Prahy do Madridu vzdušnou čarou.

René Kujan, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce