Rubriky:

Odjinud

Boj v obřím mrakodrapu skončil půl kilometru nad zemí

2. května 2016 16:57 - Praha

Byla to odvaha, která není pro každého. Atleti museli zdolat 2046 schodů v páté nejvyšší budově světa. Závod v běhu do schodů se uskutečnil ve městě Tchaj-pej v tajwanské metropoli. Mrakodrap Tchaj-pej 101 má 101 pater a dosahuje výšky 509 metrů.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Pochopitelně má tato budova výtah, který jede až do 91. patra. V roce 2004 byl výtah dokonce zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejrychlejší výtah na světě s aerodynamickou kabinou, kde je regulován tlak. Rychlost stoupání dosahuje 1010 metrů za minutu. Tentokrát zůstal pro běžce zapovězen. Kdo chtěl nahoru, musel po svých, a svižně.

„Je to velmi obtížný běh, schody jsou velmi vysoké a vzdálenost je dvakrát tak delší než trénuji," přiznal Frank Carreno, který se nakonec radoval z výhry. Přes 2000 schodů zvládl za 11 minut a necelých 48 sekund, což je více než minutu za aktuálním rekordním zápisem, který je 10:29.

Akce byla součástí letošního Towerrunning Tour, což je série závodů, které jsou organizovány po mezinárodních metropolích včetně Londýna, New Yorku, Paříže a Frankfurtu nad Mohanem.

Mezi ženami byla nejrychlejší lékařka z Melbourne Alice McNamarová, která svůj zdejší nejlepší čas vylepšila o šestnáct sekund. „Je to můj druhý čas zde, miluji to tady, budova je vysoká, je to dlouhý závod. Udržet se čtrnáct minut v rytmu, to vyžaduje hodně tréninků," přiznala šťastná vítězka.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce