Rubriky:

Odjinud

Chtěl si vystřelit z policisty. Ten ho sfoukl jako svíčku

21. srpna 2017 11:05 - Dallas

Blíže neurčenou sobotu v americkém Dallasu daleko, daleko odsud: Muž tmavé pleti přistupuje ke strážníkovi ve službě a vyzývá ho k přátelskému poměření sil ve sprintu na sto metrů. U nás by takové počínání bylo krajně podezřelé, možná by vedlo k legitimování dotyčného troufalce, případně k jeho převozu na záchytnou stanici. Co se ale stalo v Americe? To vás překvapí!

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Z agenturních zpráv není jasné, za jakým účelem vůbec snědý vtipálek policistu k závodu vyzval. Byl to snad kriminální živel, který si potřeboval ověřit, že jej policisté v případě zásahu skutečně nedoženou? Byl to snad bratr Usaina Bolta, kterému přišlo líto, že je jeho bratr slavnější než on a toto byl první krok k nápravě? Nebo to byl inspektor americké Generální inspekce bezpečnostních sborů v přestrojení, který zjišťoval, v jaké jsou jeho podřízení kondici a zda ještě splňují podmínky způsobilosti pro výkon takto náročného povolání? Pravdu se asi už nikdy nedozvíme. Jisté je, že tento epický závod skutečně proběhl – s nečekaným výsledkem.

Policista zastavil tisícihlavý dav krásou své tváře

V Dallasu mají policisty ostré jako skalpel plastického chirurga a stejně tak hbité. Strážník výzvu s úsměvem přijal a nestěžoval si ani na svůj zjevný hendikep, že výbava, kterou má s sebou na opasku, váží přes devět kilogramů. Muži se postavili na pomyslnou startovní linii a vyrazili. Vyzyvateli je už po pár metrech jasné, že tady mu pšenka nepokvete. Příslušník policejní jednotky jej hladce předbíhá a jeho náskok mu dovoluje několikrát se s úsměvem otočit přes rameno a zkontrolovat svůj narůstající odstup.

Pokud se na záběry zadíváte pozorněji, zahlédnete dokonce i cosi, co ve zběsilém tempu pádícímu policistovi odlétne z opasku. S největší pravděpodobností se jedná o pouta, která se mu ve spěchu uvolnila z pouzdra. Lze tak s úspěchem spekulovat o tom, že v případě reálného pronásledování vyzyvatele by jej policista po dopadení neměl čím spoutat a musel by jej zpacifikovat jiným dostupným prostředkem, který mu za opaskem ještě zůstal – totiž krátkou střelnou zbraní. Další důvod navíc, proč by si vyzyvatel-provokatér měl gratulovat ke skutečnosti, že šlo pouze o „přátelské utkání".

Dallaská policie celý incident zveřejnila na svém profilu na sociálních sítích. Z příspěvku je patrné, že je na své příslušníky po zásluze hrdá. A co PČR? Kdo bude první odvážlivec a vyzve českého příslušníka k přátelskému posprintování?

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce