Rubriky:

Odjinud

Triatlonový závod na Sardinii poznamenala tragická událost

9. listopadu 2017 08:08 - Forte Village

Celosvětový seriál triatlonových závodů pod značkou Challenge Family, který zavítal letos premiérově také do Prahy, pokračoval o předminulém víkendu v luxusním rezortu Forte Village na jihu Sardinie. Z triumfu se radovali Španěl Hernandez a Kanaďanka Wurteleová. Česká reprezentantka Simona Křivánková doběhla v Top10. Už během plavecké sekce ovšem došlo k tragédii, zemřel nizozemský účastník.

 

archiv autora, Sport.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Od časných ranních hodin bylo poslední říjnovou neděli v jednom z nejkrásnějších evropských resortů Forte Village na Sardinii pěkně živo. Několik stovek triatlonistů a triatlonistek se chystalo na halfironman (1,9 km plavání, 90 km cyklistiky a 21 km běhu) pátého ročníku závodu Challenge Sardinia. Zatímco loni se mezi desítkami národností celého světa vyjímala početná skupina českých borců, letos jsme měli na startu hlavního závodu jen jedno želízko v ohni – Simonu Křivánkovou. „Před dvěma týdny jsem závodila na Challenge Mallorca, jela jsem na watty a v cíli měla pocit, že jsem v závodě neodevzdala všechno. To bych ráda napravila v dnešním závodě. Cítím se dobře připravená, místní tratě jsou parádní. Akorát mám trochu obavy ze sílícího větru, včera na rozpravě málem zakázali použití disku. Jiné kolo tady nemám, zatím naštěstí můžu startovat," řekla před závodem.

Čecha poslal triatlon na vozík. On se ale nevzdává, letos má další výzvu

Početný dav fanoušků přivítal bouřlivým potleskem domácího hrdinu Alessandra Zanardiho. Italský pilot okruhů formule 1 měl při závodě v roce 2001 tragickou nehodu, jejímž výsledkem byla amputace obou dolních končetin. Nejtěžší životní zkoušku, při které byl velmi blízko smrti, zvládl a dnes má na kontě několik paralympijských medailí v cyklistice a ironmanský zářez z Havaje. „Děkuju sportu, že jsem se mohl vrátit do života. Triatlon miluju, na dnešní závod se moc těším," řekl do mikrofonu a pustil se stejně jako ostatní do rozplavání v tyrkysových vodách moře.

V závodě, který velmi zkomplikovaly silné poryvy větru, dominoval španělský olympionik Vicente Hernandez a kanadská železná žena Heather Wurteleová. Simona Křivánková po tradičně slabším plavání předvedla skvělý výkon na kole a běžeckém půlmaratónu, což ji nakonec v silné konkurenci vyneslo deváté místo. „Sardinie byl stejně jako loni poslední závod sezóny. Startovní pole bylo tak šíleně nadupané hvězdami z celého světa, že jsem si řekla, že není co ztratit. Závod jsem si opravdu užila, makala jsem, ale žádná krize mě nepotkala, takže to byla krásná tečka za letošní sezónou. Na páté místo mi chyběly pouze tři minuty. Opravdu jsme tam byly nasekány po malých rozestupech. Výsledek je tedy opět velkou motivací makat dál. Jinak celý výlet na Sardinii byl úžasný, připadala jsem si zde jako v ráji," zhodnotila na svém webu krivankovi.eu.

Silný příběh. Tlustá a zneužívaná holčička to vydřela na deset titulů mistryně světa

V rámci závodu štafet absolvovali úvodní plaveckou disciplínu pro charitativní účely světoznámí olympijští medailisté, bratři Jonathan a Alistair Brownleeovi, kteří se stali ambasadory tohoto závodu. „Celý týden tady na krásném místě Forte Village jsme si skvěle užili a je pro nás čest být součástí tohoto krásného triatlonového eventu," řekl Alistair.

Otevřený závod Age group bohužel velmi poznamenala tragická událost. Během úvodní disciplíny zemřel nizozemský triatlonista ve věku 54 let. „Byl to jeho první triatlonový závod. Podle všeho šlo o srdeční příhodu. Po rychlém převozu lodí na břeh a neúspěšné resuscitaci mu již nebylo pomoci. Případem se zabývá policie. Jsme z toho velmi smutní a soucítíme s jeho blízkými," řekl Zibi Szlufcik, šéf série Challenge Family.

Josef Rendl, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce