Rubriky:

Radíme

5 nejméně zdravých zaměstnání. Jak jste na tom vy?

15. července 2017 08:46 - Londýn

Jeden z největších britských železářských obchodů si nechal vyhotovit studii o tom, která zaměstnání jsou nejzdravější a která naopak ta nejméně zdravá. A právě jejich zaměstnanci nakonec nedopadli vůbec špatně. Co naopak asi nikoho nepřekvapí, je fakt, že kancelářští zaměstnanci jsou na štíru nejen se zdravým pohybem, ale také se zdravým životním stylem. Kam spadá vaše profese? Pracujete zdravě?

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Výsledky jsou zpracovány na základě odpovědí více než 2000 lidí a dávají nahlédnout pod pokličku našeho současného stylu života. Některé výsledky bylo možné očekávat, některé vyšly dost překvapivě. Více než polovina, přesněji 51 %, respondentů uvádí, že za nedostatek pohybu u nich mohou tlaky, stres a přeplněné časové harmonogramy na pracovišti. Více než každý pátý (23 %) kancelářský zaměstnanec připouští, že se na pracovišti stravuje nezdravě a pravidelně jí nezdravé svačiny, jako jsou nejrůznější tyčinky, sušenky a další sladkosti. Naproti tomu téměř stejný poměr kancelářských zaměstnanců (19 %) pravidelně každý týden alespoň jednou navštěvuje posilovnu nebo nějaký pohybový kurz.

Lékaři bijí na poplach: Sezení zabíjí, pohyb léčí

A jaká jsou tedy nejzdravější zaměstnání? Kupodivu z výzkumu vyšli lépe zedníci a instalatéři než samotní trenéři fitness. Ale podívejte se sami.

NEJZDRAVĚJŠÍ ZAMĚSTNÁNÍ  
řemeslníci (zedníci, instalatéři...) 7 hodin fyzické aktivity denně
trenéři, zdravotnictví 5 hodin fyzické aktivity denně
zemědělství 4,5 hodiny fyzické aktivity denně
maloobchod 3,5 hodiny fyzické aktivity denně
výroba 3 hodiny fyzické aktivity denně
NEJMÉNĚ ZDRAVÁ ZAMĚSTNÁNÍ  
IT a komunikace 0,4 hodiny fyzické aktivity denně
marketing 0,6 hodiny fyzické aktivity denně
účetní, právníci 0,7 hodiny fyzické aktivity denně
služby 1 hodina fyzické aktivity denně
státní úředníci 1,4 hodiny fyzické aktivity denně

Jde sice o Velkou Británii, ale trendy se od České republiky asi příliš lišit nebudou. Řemeslníci se zkrátka v práci musejí ohánět a kdo chce zůstat zdravý, neměl by v práci moc vysedávat za počítačem nebo pracovat pro státní správu.

kü, Sport.cz

Myslíte si, že máte zdravé zaměstnání?

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce