Plzeň - Ml. Boleslav 2:1 PPRozjetá Plzeň slaví sedmou extraligovou výhru v řadě

12. Kantner 0 : 1
19. Suchý 1 : 1
64. Budík 2 : 1

Hokejisté Plzně porazili ve 34. kole extraligy Mladou Boleslav 2:1 v prodloužení a svého dnešního protivníka tak zdolali po pěti předchozích nezdarech ve vzájemných kláních. Po vyrovnané první třetině, během níž dokázali domácí gólově odpovědět na vedoucí branku hostů, znovu skóroval až v prodloužení Vojtěch Budík a zajistil Indiánům bonusový bod. Škoda bodovala posedmé za sebou, z toho pošesté vyhrála. Středočeši ztratili čtvrtý z posledních pěti venkovních zápasů.

Hráči Plzně se radují z gólu

Úvod utkání patřil aktivnějším hostům. Přesto již ve třetí minutě po brejku domácích musel proti střele Kindla nekrytého mezi kruhy zasahovat gólman Růžička. Jeho protějšek Svoboda zase zlikvidoval samostatný únik Kantnera.

Explzeňský útočník však udeřil ve 12. minutě, kdy po přihrávce Kousala zakončil zblízka přesně pod horní tyč. Domácí se vrátili do hry díky nedisciplinovanosti soupeře. Nebezpečnou přesilovkovou dorážku Mertla ještě stačil Růžička vyrazit, necelé dvě minuty před pauzou už Claireauxovo vyloučení potrestal tečí Kodýtkovy střely Suchý a vyrovnal na 1:1.

Na začátku prostřední části se z dobré pozice neprosadil Dufek a hosté odpověděli během početní výhody šancí Pospíšila, jenž z pravého kruhu neprostřelil Svobodu. Přesilovku následně přes velký nápor nezužitkovali ani domácí a po polovině utkání naopak z brejku dvou na jednoho netrefil Kotala odkrytou branku.

Za chvíli z vyhraného buly po individuální akci zakončil nepřesně i Kousal a vyrovnanou třetinu uzavřela tvrdá rána Blomstranda, kterou Růžička odrazil maskou.Po přestávce hosté ubránili další oslabení a z protiútoku dvou na jednoho Najman těsně minul branku. Podobně zakončil svůj šikovný průnik na druhé straně Bulíř.

Ve 45. minutě faul Ševce a trest pro hráčskou lavici nabídl Indiánům minutovou dvojnásobnou početní výhodu, kterou však nezvládli. Naopak v 54. minutě od pohromy uchránil domácí proti zakončení aktivního Kousala jen Svoboda a vzápětí Najman selhal při dorážce do odkryté branky.

V nastavení nejprve skvělým zákrokem Růžička vychytal Kodýtka a z následného přečíslení nepřekonal Svobodu Pýcha. Až v 64. minutě po akci Mertla v pádu skóroval dojíždějící Budík, jehož vítěznou trefu ještě posvětil videorozhodčí.

34. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 19. F. Suchý (Kodýtek, Schleiss), 64. Budík (Mertl) - 12. Kantner (P. Kousal). Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda - Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).
Plzeň: Miroslav Svoboda - Čerešňák, L. Kaňák, Budík, Graňák, J. Kindl, Kvasnička, Kremláček - Dufek, Mertl, Dzierkals - Schleiss, Bulíř, F. Suchý - G. Thorell, Kodýtek, Blomstrand - F. Přikryl, M. Lang. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Pýcha, Pláněk, Bernad, Lintuniemi, Jánošík, Šidlík - D. Šťastný, Fořt, Kelemen - P. Kousal, O. Najman, Kantner - Pospíšil, Claireaux, Kotala - J. Stránský, Bičevskis, Lunter. Trenéři: R. Rulík a Patera.