Udinese - AC Milán 3:1Ibrahimovic je nejstarším střelcem Serie A, AC Milán ale prohrál

Zlatan Ibrahimovic se díky proměněné penaltě stal nejstarším střelcem v historii italské fotbalové ligy, víc důvodů k radosti v utkání 27. kola ale neměl. Mistrovský celek prohrál 1:3 v Udine, které se dočkalo první letošní domácí výhry.

Zlatan Ibrahimovic se díky proměněné penaltě stal nejstarším střelcem v historii italské fotbalové ligy

Udine doma dokázalo v lize zvítězit naposledy v září nad Interem a sérii teď ukončilo proti druhému milánského gigantovi. Už v 9. minutě na skrytou střelu Pereyry brankář Maignan vůbec nezareagoval, ale v nastavení první půle dostali hosté výhodu penalty. Ibrahimovic, který poprvé v sezoně nastoupil v základní sestavě, ji proměnil a ve věku 41 let a 166 dní překonal rekord soutěže.

Domácí tým ale ještě před přestávkou stihl jít znovu do vedení, poté co se po přesné přihrávce Successe prosadil Beto. V druhém dějství potvrdil výhru Ehizibue. Udine se posunulo na osmé místo, AC může v neděli přijít o čtvrté místo.

Italská fotbalová liga - 27. kolo:
Monza - Cremona 1:1 (69. Carlos Augusto - 62. Ciofani),
Salernitana - Boloňa 2:2 (7. Pirola, 64. Dia - 11. Ferguson, 73. Lykogiannis)
Udine - AC Milán 3:1 (9. Pereyra, 45.+5 Beto, 70. Ehizibue - 45.+3 Ibrahimovic z pen.)