Článek
Češi před duelem s Dány zvládli páteční vstup do turnaje, v němž přestříleli Švýcary 5:4 v prodloužení. V neděli večer vydřeli i vítězství 2:1 nad outsidery z Norska.
„Je výhoda hrát druhý den. Jsme rozjetí,“ tvrdí Martinec. „Zápasů je ale ve skupině hodně. Všichni stejně vědí, že turnaj začíná ve čtvrtfinále. Kanada i Amerika si občas uleví. Nám to vychází na Dány nebo Nory, že to není takové jako ve vyřazovacích bojích,“ upozorňuje.
Domácí výběr má za sebou dvě porážky s favority. V pátek prohrál 0:5 s Američany, o den později podlehl Švýcarům 2:5.
Dánové představují v posledních letech dost nepříjemného soupeře. Na poslední olympiádě v Pekingu jim čeští hokejisté podlehli 1:2. Loni při zlatém šampionátu v Praze je udolali až po kanonádě ve třetí třetině 7:4. Předchozí tři souboje na mistrovství světa rozhodovaly až prodloužení nebo nájezdy.
Jak dopadne zápas v Dánsku? V české sestavě schází zraněný obránce Tomáš Kundrátek a útočník Jáchym Kondelík. Dění bude komentovat Patrik Martinec – mistr se Spartou a obávaný extraligový útočník z přelomu tisíciletí, který po konci kariéry pracuje jako hokejový trenér.