SESTŘIH: Krásné góly zařídily karlovarský obrat v Českých Budějovicích!

Hokejisté Karlových Varů po dvou vysokých porážkách zabrali. Přitom na ledě Českých Budějovic prohrávali 0:2, ovšem díky dvěma krásným gólům srovnali a obrat dokonali v samostatných nájezdech. Motor padl už potřetí v řadě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Motor České Budějovice vs. HC Energie Karlovy Vary 2:3 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po pouhých 104 sekundách bouřila Budvar Arena poprvé. Svůj premiérový zásah v dresu Motoru zaznamenal Dominik Simon, jenž obdržel pas mezi kruhy a zavěsil do levého horního rohu.

České Budějovice - Karlovy Vary 1:0 (2. Simon)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 25. minutě nepochopitelně selhala jedna z největších hvězd Tipsport extraligy. Domácí Milan Gulaš se řítil sám na Frodla, jenže místo zakončení ještě nečekaně hledal Harrise, který už zakončoval z nulového úhlu, a tak fanouškům Motoru zbyly pouze oči pro pláč.

České Budějovice - Karlovy Vary, šance MotoruVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jihočechy to ale nemuselo dlouho mrzet. Ve 33. minutě totiž Pech našel na levé straně rozjetého Milana Douderu. Domácí obránce využil své rychlosti a předvedl rychlou kličku do bekhendu, kterou překonal Frodla.

České Budějovice - Karlovy Vary 2:0 (33. M. Doudera)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 45. minutě při vlastním oslabení ujel domácí Jan Ordoš a Plutnar ho zastavil nedovoleně. Ordoš provedl trestné střílení sám, ale na Frodla si nepřišel.

České Budějovice - Karlovy Vary, trestné střílení MotoruVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Motor to muselo zamrzet o to víc, že hosté zbytek přesilovky využili. A nádhernou kombinací po ose Jiskra, Kangasniemi a skórující Dávid Gríger snížili na 1:2.

České Budějovice - Karlovy Vary 2:1 (46. Gríger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 56. minutě předvedl nádhernou individuální akci hostující obránce Matěj Stříteský a překonal Hrachovinu bekhendovou střelou do levého horního rohu.

České Budějovice - Karlovy Vary 2:2 (56. Stříteský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Za stavu 2:2 tak duel dospěl do prodloužení, které nabídlo spoustu šancí a karlovarskou přesilovku, ovšem žádný gól. Rozhodly až samostatné nájezdy. Frodl vychytal všechny domácí střelce, naopak za Energii si Rachůnek krásně položil Hrachovinu a zavěsil. Obrat Západočechů poté ještě pečetil Beránek.

České Budějovice - Karlovy Vary 2:3 sn (roz. nájezd Rachůnek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Banes Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 2:3 po sam. náj. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Simon (Valský, M. Doudera), 33. Doudera (Pech, Simon) - 46. Gríger (Kangasniemi, Jiskra), 56. Stříteský (Hladonik, Bartejs), rozhodující nájezd Rachůnek. Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík - Rampír, Klouček. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 5917.
České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Gulaši, Hovorka, M. Doudera, Vráblík, Štencel, Štich - Kubík, Harris, Ordoš - Gulaš, F. Přikryl, M. Beránek - Valský, Pech, Simon - Vopelka, M. Hanzl, Chlubna. Trenér Čihák.
Karlovy Vary: Frodl - Plutnar, Huttula, Stříteský, Bartejs, Dlapa, Pulpán - O. Beránek, Černoch, Hladonik – Kangasniemi, Gríger, Rachůnek - Zetterberg, Jiskra, Redlich - O. Procházka, R. Přikryl, Koffer. Trenér Bruk.