SESTŘIH: Vítkovice nasázely Liberci pět branek a odpoutaly se ze dna tabulky

Hokejisté Vítkovic v 10. kole Tipsport extraligy porazili Liberec 5:2 a opustili poslední příčku tabulky. Ve vyhecovaném duelu sehrál hlavní roli domácí obránce Stuart Percy. Kanadský bek si připsal gól a dvě asistence a dovedl ostravský celek k vytoužené výhře.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Vítkovice Ridera vs. Bílí Tygři Liberec 5:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kdo očekával drtivý nástup posledních Vítkovic, musel být překvapen. Liberci stačilo pouhých 57 sekund a ujal se vedení. K odraženému kotouči se jako první dostal Jaromír Pérez a překonal Klimeše.

Vítkovice - Liberec 0:1 (1. Pérez)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Viditelně otřesení domácí se oklepali až v 19. minutě. Percy našel mezi kruhy Chlána a ten střelou pod horní tyčku rozjásal domácí fanoušky.

Vítkovice - Liberec 1:1 (19. Chlán)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pouze o 112 sekund později burácela Ostravar Aréna podruhé a opět u toho byl kanadský obránce Percy. Jeho střelu od modré tečoval Američan Krieger a zámořská spolupráce zajistila Vítkovicím vedení.

Vítkovice - Liberec 2:1 (20. Krieger)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve druhém dějství musely Vítkovice zatáhnout za ruční brzdu, když Raskov zastavoval Kellyho Klímu nedovoleně a výsledkem bylo trestné střílení. Puk si vzal sám faulovaný, ale liberecký útočník na Klimeše nevyzrál.

Vítkovice - Liberec, trestné střílení Kellyho KlímyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ridera přežila tenhle těžký moment a vzápětí odskočila. Valentin Claireaux z levého kruhu zakončil šikovně po ledě mezi betony Hrenáka a zapsal první trefu ve vítkovickém dresu.

Vítkovice - Liberec 3:1 (34. Claireaux)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V samém závěru druhé třetiny emoce gradovaly. Po hromadné potyčce se ještě zvlášť na férovou bitku domluvili domácí Lakatoš s hostujícícm Dernerem. Na body vyhrál vítkovický forvard.

Vítkovice - Liberec, bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třetí zápas po návratu do Liberce, první trefa. Obránce Ronald Knot ve 42. minutě snížil a vykřesal naději pro Bílé Tygry.

Vítkovice - Liberec 3:2 (42. Knot)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině třetího dějství dostali domácí šanci dvojnásobné přesilovky, kterou nepohrdli. Kanonýr Peter Mueller propálil Hrenáka a vrátil Vítkovicím klid.

Vítkovice - Liberec 4:2 (51. Mueller)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Razítko na vítězství Vítkovic dodala trefa obránce Percyho při liberecké power play. Vítkovice se vítězstvím 5:2 odpoutaly ze dna tabulky, kde se aktuálně nachází Plzeň.

Vítkovice - Liberec 5:2 (60. Percy)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 19. Chlán (Percy), 20. Krieger (Percy, Lakatoš), 34. Claireaux (Raskob), 51. Mueller (Lakatoš, Roberts Bukarts), 60. Percy - 1. Pérez (Hawryluk), 42. Knot (A. Najman). Rozhodčí: Cabák, R. Šír - Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 7:7, navíc Lakatoš - Derner 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 5225.
Vítkovice: Klimeš - Grman, Percy, Raskob, Mikuš, Prčík, Gewiese, J. Stehlík - Mueller, Krieger, Roberts Bukarts - Lakatoš, Chlán, Fridrich - Kalus, Claireaux, Kotala - Krejsa, Přibyl, Dej. Trenér: Holaň.
Liberec: Hrenák - Knot, McKoshen, Melancon, Ivan, Derner, Budík, T. Galvas - Faško-Rudáš, Filippi, Flynn - Hawryluk, Bulíř, Pérez - Kelly Klíma, A. Najman, Rychlovský - Pekař, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.