SESTŘIH: Pardubice vylepšily přesilovky a díky dvěma trefám Říčky zdolaly Boleslav

Vedoucí Pardubice přivítaly na svém ledě trápící se hokejisty Mladé Boleslavi. Na góly se čekalo až do druhé třetiny. Hosté sice zareagovali na trefu Říčky, ale stejný hráč se poté trefil v přesilovce. A početní výhodu využil i Sedlák, Dynamo tak zvítězilo 3:1 a udrželo o skóre před Litvínovem první příčku tabulky.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. BK Mladá Boleslav 3:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

První třetina nenabídla moc ofenzivní podívanou. Boleslav hrozila v přesilovce, ale Willa nepřekonala. Pardubice byly aktivnější při hře v rovnovážném počtu. V 10. miniutě se kotouč nepříjemně odrážel od vracejícího se Šmerhy, ale Růžička stačil zareagovat.

Pardubice - Mladá Boleslav, šance DynamaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 25. minutě už však inkasoval. Těsně po konci pardubické přesilovky dostal pas mezi kruhy Robert Říčka a ranou zápěstím zamířil přesně pod horní tyčku hostující branky.

Pardubice - Mladá Boleslav 1:0 (25. Říčka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 36. minutě se dostal do samostatného úniku Lantoši a překonal Willa. Slovenský útočník využil toho, že Musilovi kotouč přeskočil hokejku, a proti pardubickému gólmanovi už si věděl rady.

Pardubice - Mladá Boleslav 1:1 (36. Lantoši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Radost Mladé Boleslavi netrvala dlouho. Již o necelé dvě minuty později vrátil domácím Pardubicím vedení svoji druhou trefou Robert Říčka. Jeho přesilovkovou střelu z úhlu si srazil do branky gólman Růžička.

Pardubice - Mladá Boleslav 2:1 (38. Říčka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Na vedoucí branku ze závěru druhé části favorizované Dynamo navázalo ve třetím dějství bleskově. Přesilovku po pouhých 21 sekundách využil kanonýr Lukáš Sedlák a upravil stav na konečných 3:1.

Pardubice - Mladá Boleslav 3:1 (41. Sedlák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávka: 25. Říčka (R. Kousal), 38. Říčka (R. Kousal, T. Zohorna), 41. L. Sedlák (M. Kaut, Čerešňák) - 36. Lantoši. Rozhodčí: Pražák, Jaroš - Frodl, Hynek. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 9102.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Bučko, Vála, J. Kolář - Hyka, L. Sedlák, M. Kaut - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Urban, Pochobradský, Říčka - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Štibingr, Pyrochta, Osburn, Jánošík, Pláněk, Bernad, A. Čech - Šmerha, Järvinen, Aaltonen - Lantoši, Suchý, Skalický - J. Stránský, Fořt, Malát - Dvořáček, O. Roman, Závora. Trenér: Kalous.