SESTŘIH: Plzeň udržela těsný náskok a má třetí výhru z posledních čtyř zápasů

Zlepšující se hokejisté Plzně vyhráli třetí z posledních čtyř utkání. Ve 12. kole extraligy porazili 3:2 Hradec Králové. Hosté za stejnou dobu potřetí prohráli. V urputném utkání domácí v každé z třetin skórovali a hosté se přes střeleckou převahu gólově prosadili až ve třetí části. Vítěznou trefu zaznamenal Adrián Holešinský, jenž ve 49. minutě zvyšoval na 3:1. Celkem 44 úspěšných zásahů si připsal domácí brankář Samuel Hlavaj. Všechny gólové akce a zajímavé video momenty naleznete v tomto článku.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. Mountfield HK 3:2Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Góly v úvodu nepřicházely. A to ani když plzeňský Hrabík ´namazal´ hostujícímu Blainovi, který ve výhodné pozici netrefil bránu.

Plzeň - Hradec Králové, šance BlainaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Hrálo se velmi rychle, dlouhé minuty bez přerušení. Vedoucí gól domácích přišel po střeleckém pokusu Zámorského od modré, do něhož šikovně před bránou vložil hokejku Rekonen.

Plzeň - Hradec Králové 1:0 (15. Rekonen)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Další plzeňská radost přišla ve 29. minutě, kdy vůbec první extraligovou trefu v kariéře zaznamenal Malák.

Plzeň - Hradec Králové 2:0 (29. Malák)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve třetí třetině nejprve plzeňský gólman Hlavaj podržel svůj tým při střele Jergla.

Plzeň - Hradec Králové, zákrok HlavajeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na Okuljara ve 46. minutě už však byl strážce domácí svatyně krátký.

Plzeň - Hradec Králové 2:1 (46. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Chmury na tvářích domácích fandů ale rozptýlil Holešinský, když se mu ve 49. minutě blafákem proti Bartošákovi povedlo Západočechům vrátit dvougólový náskok.

Plzeň - Hradec Králové 3:1 (49. Holešinský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ale vyhráno ještě neměli. V 59. minutě při přesilovce korigoval Pavelka. Více už však hráči Mountfieldu nestihli, i proto čekají na plný bodový zisk již šest zápasů.

Plzeň - Hradec Králové 3:2 (59. Pavelka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 15. Rekonen (M. Indrák, Zámorský), 29. Malák (Holešinský, Söderlund), 49. Holešinský (Söderlund) - 46. Okuliar (Miškář, Blain), 59. T. Pavelka (Blain, Jergl). Rozhodčí: Šír, Cabák - Brejcha, Zíka. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. Diváci: 4534.
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Malák, Dujsík, Laakso, A. Jiříček, Kvasnička, Piskáček - Holešinský, Mertl, Söderlund - Matýs, Lev, Schleiss - Rekonen, M. Indrák, Pour - P. Straka, Jansa, K. Hrabík. Trenér: Kořínek.
Hradec Králové: P. Bartošák - Blain, Jank, F. Pavlík, Kalina, Freibergs, T. Pavelka, P. Marcel - Eberle, Miškář, R. Pavlík - Jergl, Tamáši, Jasper - Okuliar, Lalancette, Perret - Šťastný, Pilař, Zachar. Trenér: T. Martinec.