SESTŘIH: Motor se po dvou prohrách v řadě zvedl, Plzeň nestačila

Hokejisté Českých Budějovic porazili v 16. kole Tipsport extraligy na svém ledě Plzeň 4:1. Hosté šli po Šilerově brance do vedení, Motor však díky trefám Ordoše, Hovorky, Hanzla a Kubíka skóre otočil. Jihočeši uspěli po dvou porážkách v řadě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Banes Motor Č. Budějovice vs. HC Škoda Plzeň 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Těsně před koncem první třetiny mohl domácí Motor poslat do vedení Milan Gulaš, jeho ránu však parádním zákrokem zlikvidoval Samuel Hlavaj.

České Budějovice - Plzeň, šance budějovického GulašeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Skóre zápasu tak otevřel až ve 25. minutě utkání hostující Jakub Šiler, který tvrdou ranou překvapil Jana Strmeně.

České Budějovice - Plzeň 0:1 (25. Šiler)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí se vyrovnání dočkali o tři minuty později, kdy Kondelík našel před brankou Jana Ordoše, který už neměl problém zakončit do odkryté plzeňské svatyně.

České Budějovice - Plzeň 1:1 (29. Kondelík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Českobudějovický trenér Ladislav Čihák neváhal sestoupit až k mantinelu, aby vysvětlil své požadavky Janu Štenclovi.

České Budějovice - Plzeň, rady trenéra ČihákaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí překlopili průběh zápasu na svou stranu dvě minuty před koncem druhé třetiny, kdy se v akci tři na dva prosadil prudkou ranou zápěstím Mikuláš Hovorka a České Budějovice vedly 2:1.

České Budějovice - Plzeň 2:1 (38. Hovorka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jihočeši definitivně převzali kontrolu nad zápasem v 44. minutě utkání po Hanzlově brance z přesilové hry a ujali se vedení už 3:1.

České Budějovice - Plzeň 3:1 (44. M. Hanzl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Indiáni ještě zkusili hru bez brankáře, kterou ztrestal gólem do prázdné branky Adam Kubík a rozhodl o výhře Motoru 4:1.

České Budějovice - Plzeň 4:1 (60. Kubík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

16. kolo hokejové extraligy:
Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 29. Ordoš (Kondelík, Pýcha), 38. Hovorka (M. Beránek, M. Doudera), 44. M. Hanzl (D. Simon, Štencel), 60. Kubík - 26. Šiler (M. Indrák). Rozhodčí: Pražák, Šindel - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváků: 5705.
České Budějovice: Strmeň - Vráblík, Štencel, Hovorka, M. Doudera, Pýcha, Gulaši, Štich - Ordoš, Kondelík, Kubík - Gulaš, Harris, F. Přikryl - D. Simon, M. Hanzl, M. Beránek - Vopelka, M. Toman, Chlubna. Trenér: Čihák.
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Kvasnička, Laakso, A. Jiříček, Piskáček, Malák, Dujsík - K. Hrabík, Lev, Schleiss - Holešinský, M. Indrák, Söderlund - Rekonen, Jansa, Pour - Šiler, P. Straka, Matýs. Trenér: Kořínek.