SESTŘIH: Neuvěřitelný úvod ozdobil bitvu v Pardubicích, Sparta padla

Hokejisté Pardubic porazili ve šlágru kola Spartu 4:3 a upevnili si vedení v tabulce. Zápas začal gólovou přestřelkou, kdy po čtyřech a půl minutách hry vedli domácí po divokém úvodu 3:2. Dynamo vládne extralize o bod před Litvínovem, Pražané zůstávají na třetím místě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. HC Sparta Praha 4:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Jednoznačný šlágr 16. kola začali mnohem lépe Pardubičtí, které už po 62 sekundách hry poslal proti Spartě do vedení Robert Říčka.

Pardubice - Sparta 1:0 (2. Říčka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě než však stihli domácí fanoušci i hráči vedení řádně oslavit, bylo vyrovnáno. Ve vlastním oslabení se prosadil Jan Buchtele, který ranou k bližší tyči překonal Romana Willa a po 131 sekundách zápasu se začínalo od začátku.

Pardubice - Sparta 1:1 (3. Buchtele)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Šílený úvod utkání pokračoval, v čase 3:08 vrátil domácím vedení znovu Robert Říčka, který v stále probíhající přesilové hře nejprve trefil horní tyč hostující branky, aby z následné dorážky podruhé překonal Jakuba Kováře.

Pardubice - Sparta 2:1 (4. Říčka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Neuvěřitelné první minuty šlágru gradovaly o 20 sekund později, na 2:2 srovnal střelou na vyrážečku domácího gólmana Filip Chlapík.

Pardubice - Sparta 2:2 (4. Chlapík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A to pořád nebyl konec. S dalším dílkem do skládačky přispěchal v čase 4:29 David Cienciala, který využil Němečkovy chybné rozehrávky zpoza branky a potřetí z bezprostřední blízkosti překonal Kováře.

Pardubice - Sparta 3:2 (5. Cienciala)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jakub Kovář po děsivém úvodu hostů a třetí obdržené brance opustil brankoviště, nahradil ho Josef Kořenář.

Pardubice - Sparta, střídání sparťanských brankářůVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po divokém úvodu zápasu se natěšení fanoušci v druhé třetině branky nedočkali, do velké šance se dostal David Cienciala, Josefa Kořenáře však nepřekonal.

Pardubice - Sparta, šance pardubického CiencialyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po gólovém půstu se znovu připomněla Sparta, na 3:3 srovnal střelou zápěstím Vladimír Sobotka.

Pardubice - Sparta 3:3 (43. Sobotka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podobně jako v úvodu zápasu však domácí bleskově reagovali. O minutu a šestnáct sekund později vrátil Perníkářům vedení Martin Kaut, který přesně zavěsil do bližšího horního roku Kořenářovy branky.

Pardubice - Sparta 4:3 (45. M. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí kouč Václav Varaďa se snažil rozhodčím vysvětlit, že vyloučení domácího Kauta bylo nesprávné.

Pardubice - Sparta, debata trenéra s rozhodčímVideo: Tipsport Extraliga / BPA

16. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Říčka (Košťálek, Cienciala), 4. Říčka (R. Kousal, Košťálek), 5. Cienciala, 45. M. Kaut (Cienciala, J. Kolář) - 3. Buchtele (J. Lajunen, Krejčík), 4. Chlapík (M. Forman, Sobotka), 43. Sobotka (Chlapík). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Bohuněk, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno).
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, J. Kolář, Vála - Hyka, L. Sedlák, Říčka - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Cienciala - Vondráček, O. Rohlík, Mandát - Paulovič. Trenér: Varaďa.
Sparta: Jakub Kovář (5. Kořenář) - Moravčík, Krejčík, Irving, Němeček, Mikliš, Kempný - M. Forman, Sobotka, Chlapík - P. Kousal, R. Horák, D. Vitouch - Sihvonen, J. Lajunen, Konečný - Hauser, O. Najman, Buchtele. Trenér: Gross.