SESTŘIH: Hyka řídil výhru Dynama, série Rytířů končí

Hokejisté Kladna prohráli v 15. kole Tipsport extraligy na svém ledě s Pardubicemi 2:6. Hattrickem se na vítězství Dynama podílel Tomáš Hyka. Hosté rozhodli o svém vítězství v závěrečné části, kterou vyhráli jasně 4:0. Kladno tak nebodovalo po sedmi zápasech v řadě.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Rytíři Kladno vs. HC Dynamo Pardubice 2:6Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

S kladenskými fanoušky se během první třetiny zápasu rozloučil po boku své manželky a bývalé tenistky Lucie Šafářové Tomáš Plekanec. Na loučení legendy kladenského i českého hokeje nechyběly ani obě děti slavného páru.

Kladno - Pardubice, rozloučení s PlekancemVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Na první branku čekali fanoušci v Kladně do poslední minuty první třetiny, kdy přesilovkou akci Sedláka zakončil přesnou střelou do růžku Bowovy branky Hyka a Pardubice vedly.

Kladno - Pardubice 0:1 (20. Hyka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté se podruhé prosadili v 24. minutě a znovu to bylo v přesilové hře. Odražený puk poslal za záda kanadského gólmana Říčka.

Kladno - Pardubice 0:2 (24. Říčka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Rytíře však druhý gól v jejich síti nedeprimoval a i oni se prosadili v přesilové hře, když poprvé překonal střelou k bližší tyči Willa lotyšský útočník Tralmaks a snížil na jednobrankový rozdíl.

Kladno - Pardubice 1:2 (27. Tralmaks)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A početní výhody hrály hlavní roli i nadále. Uběhly další dvě minuty a Jakub Klepiš svým prvním gólem v sezoně srovnal stav na 2:2.

Kladno - Pardubice 2:2 (29. Klepiš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vstup do třetí třetiny však vyšel lépe hostům, kterým vrátil vedení Kousal. Šlo o první gól zápasu, který padl v rovnovážném stavu na ledě.

Kladno - Pardubice 2:3 (42. R. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O 94 sekund později se Perníkáři radovali znovu, na 4:2 zvýšil svou druhou brankou v zápase Hyka.

Kladno - Pardubice 2:4 (44. Hyka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Mizerný vstup Kladna do třetí třetiny završil Voráček, který využil Bowovy hrubice a dal pátý gól Pardubic.

Kladno - Pardubice 2:5 (48. Vondráček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí ještě zkusili hru bez brankáře, což ztrestal 72 sekund před koncem svým třetím gólem Hyka a uzavřel tak skóre na konečných 6:2.

Kladno - Pardubice 2:6 (59. Hyka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hokejová Tipsport extraliga - 15. kolo:
Rytíři Kladno - HC Dynamo Pardubice 2:6 (0:1, 2:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 27. Tralmaks (Ticháček, Sideroff), 29. Klepiš (Kusý, Dotchin) - 20. Hyka (L. Sedlák, Čerešňák), 24. Říčka (Cienciala), 42. R. Kousal (Cienciala), 44. Hyka (L. Sedlák), 48. Vondráček (O. Rohlík), 59. Hyka (Čerešňák). Rozhodčí: Pražák, Pilný - Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:2. Diváci: 2956.
Kladno: Bow - Dotchin, T. Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček - Kusý, Klepiš, Tralmaks - Frolík, Pytlík, Sideroff - Jarůšek, Babka, Strnad - M. Procházka, Melka, Smoleňák. Trenér: O. Vejvoda ml.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hrádek, Vála, J. Kolář - Hyka, L. Sedlák, Říčka - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Paulovič, Cienciala, M. Kaut - Vondráček, O. Rohlík, Mandát. Trenér: Varaďa.