SESTŘIH: Báječný obrat šampionů! Třinec otočil dvougólové manko a ovládl reprízu finále

V repríze loňského finále se radovali třinečtí Oceláři. V duelu 19. kola hokejové extraligy dokázali smazat dvougólové manko a zvítězili v Hradci Králové 5:3. Vrátili tak Východočechům porážku z první čtvrtiny soutěže a bodovali pojedenácté za sebou, v tabulce drží čtvrtou pozici. Hradec naopak vyšel poprvé po třech duelech bodově naprázdno.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. HC Oceláři Třinec 3:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácí Mountfield měl bleskový vstup do utkání. Lalancette předvedl krásnou individuální akci a překonal Mazance.

Hradec Králové - Třinec 1:0 (3. Lalancette)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Oceláři jako kdyby zůstali v autobuse. Hradecký tlak pokračoval a vyústil v navýšení vedení. Po skrumáži před hostující brankou se podruhé prosadil Kanaďan Lalancette.

Hradec Králové - Třinec 2:0 (13. Lalancette)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Útočník Třince Kurovský byl natlačen do branky, což se pochopitelně nelíbilo domácím bekům a strhla se hromadná potyčka.

Hradec Králové - Třinec, hromadná bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Druhé dějství už bylo ze strany Ocelářů daleko lepší a ve 33. minutě přišlo zasloužené snížení hradeckého náskoku. Přesilovku využil Nestrašil a snížil manko Třince.

Hradec Králové - Třinec 2:1 (33. Nestrašil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě před druhou přestávkou dokázali Oceláři dokonce vyrovnat. Ve 37. minutě vrátil mistra do hry svou druhou brankou v sezoně Dravecký.

Hradec Králové - Třinec 2:2 (37. Dravecký)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A to nebylo zdaleka vše. Ve 44. minutě dokonal třinecký obrat po asistenci Jeřábka Voženílek.

Hradec Králové - Třinec 2:3 (44. Voženílek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A o pět minut později přidal pojistku Kurovský. Oceláři tak během 16 minut čtyřmi góly zcela zmrazili královehradecké publikum.

Hradec Králové - Třinec 2:4 (49. Kurovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 51. minutě se prosadil podeváté v této sezoně i třinecký kanonýr Martin Růžička a po pátém zásahu Ocelářů začali zklamaní domácí fanoušci opouštět ČPP Arénu.

Hradec Králové - Třinec 2:5 (51. M. Růžička)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Pět minut před koncem vykřesal Okuliar střelou pod horní tyč jiskřičku naděje pro Mountfield.

Hradec Králové - Třinec 3:5 (55. Okuliar)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V 57. minutě už se domácí fanoušci radovali. Nicméně Mazanec stihl zalehnout odražený kotouč ve svém brankovišti včas. Rozhodčí ještě konzultovali situaci u videa a potvrdili původní verdikt, že kotouč brankovou čáru nepřešel.

Hradec Králové - Třinec, šance domácíchVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Třinec už závěr zvládl, a tak se díky pětibrankové šňůře radoval z vítězství 5:3.

19. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 3:5 (2:0, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 3. Lalancette (Perret), 13. Lalancette (Freibergs), 55. Okuliar - 33. A. Nestrašil (Daňo, J. Jeřábek), 37. Dravecký (Čacho, Kurovský), 44. D. Voženílek (J. Jeřábek, M. Adámek), 49. Kurovský (Marinčin, P. Vrána), 51. M. Růžička (Daňo, D. Voženílek). Rozhodčí: Šír, Vrba - Rampír, Blažek. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:2. Diváci: 5256.
Hradec Králové: P. Bartošák - Blain, Jank, F. Pavlík, Kalina, Freibergs, T. Pavelka, P. Marcel - Eberle, Miškář, R. Pavlík - M. Chalupa, Tamáši, Okuliar - Estephan, Lalancette, Perret - Jasper, Pilař, Šťastný. Trenér: T. Martinec.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Polášek, Marian Adámek, J. Jeřábek, Nedomlel - M. Růžička, D. Voženílek, Pánik - Daňo, P. Vrána, A. Nestrašil - Hrehorčák, Miloš Roman, Sikora - Kurovský, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.