SESTŘIH: Pardubická jízda. Plzni nasázela šestku, Říčka zazářil hattrickem

Lídra hokejové extraligy z Pardubic nezpomalila ani reprezentační přestávka. V utkání 19. kola deklasoval Plzeň na jejím ledě 6:1. Hlavním hrdinou Dynama byl útočník Robert Říčka, jenž zaznamenal hattrick.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Dynamo Pardubice 1:6Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Plzeň sice do utkání vstoupila aktivně, ale lídr tabulky ihned kontroval a z přesilovky poslal Pardubice do vedení Říčka.

Plzeň - Pardubice 0:1 (4. Říčka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Následně dostala výhodu hned dvou přesilovek v řadě Škodovka, ale Willa nepřekonala, a tak přišel trest. V 18. minutě navýšil náskok Dynama Robert Kousal.

Plzeň - Pardubice 0:2 (18. R. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dvougólové vedení však Pardubice dlouho neudržely. Hned po buly snížil 74 sekund před první sirénou nejproduktivnější bek domácích Petr Zámorský.

Plzeň - Pardubice 1:2 (19. Zámorský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině základní hrací doby vrátil Východočechům dvoubrankové vedení Matej Paulovič. Po vyhraném buly v útočném pásmu neváhal a parádní střelou nedal Hlavajovi nárok.

Plzeň - Pardubice 1:3 (30. Paulovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Když se Západočeši nadechovali k závěrečnému náporu, přišla důrazná stopka v podobě druhé přesilovkové trefy Roberta Říčky v zápase, která znamenala již tříbrankové vedení lídra.

Plzeň - Pardubice 1:4 (47. Říčka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bizarní situace nastala ve 49. minutě. Domácí gólman Hlavaj vyjel rozehrát kotouč, poté se vracel do branky a cestou ho srazil napadající Kousal. Paradoxně však dvojku za nedovolené bránění dostal slovenský brankář.

Plzeň - Pardubice, faul domácího brankáře HlavajeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Následnou početní výhodu Pardubice opět využily. A znovu to byl Robert Říčka, jenž nádhernou ranou do pravého horního rohu zkompletoval hattrick. Všechny trefy zapsal v početní výhodě.

Plzeň - Pardubice 1:5 (50. Říčka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dynamo se však dokázalo prosadit i v oslabení. Patrik Poulíček si v 57. minutě při akci jeden na jednoho pohrál s bránícím Rekonenem a vyslal parádní dělovku zápěstím pod horní tyč. Poslal tak hosty do vedení 6:1.

Plzeň - Pardubice 1:6 (57. Poulíček)Video: Tipsport Extraliga / BPA

19. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 19. Zámorský (Malák, Lev) - 4. Říčka (Košťálek, Cienciala), 18. R. Kousal (T. Zohorna), 30. Paulovič (Poulíček), 47. Říčka (Košťálek, R. Kousal), 50. Říčka (R. Kousal), 57. Poulíček (Paulovič). Rozhodčí: Ondráček, Květoň - Brejcha, Zíka. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 6618.
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Malák, Dujsík, Kvasnička, A. Jiříček, Piskáček, Michal Houdek - Holešinský, Lev, Schleiss - Rekonen, M. Indrák, Söderlund - Pour, Jansa, K. Hrabík - Šiler, P. Straka, Matýs. Trenér: Kořínek.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, J. Kolář, Vála - Hyka, L. Sedlák, Říčka - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Cienciala - Paulovič, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.