SESTŘIH: Už došlo i na Dynamo. Domácí pevnost Pardubic prolomena

V hokejové extralize už není tým, který by doma neprohrál. Jako poslední došlo na Pardubice, které podlehly Liberci 2:3. Zápas rozhodl v čase 59:07 vítězným gólem nejproduktivnější hráč soutěže Tomáš Filippi. Dynamo přišlo o sérii pěti výher v řadě, Bílí Tygři zvítězili počtvrté za sebou.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. Bílí Tygři Liberec 2:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberec udeřil v Pardubicích už v páté minutě. Před brankou nekrytý Vlach obdržel přihrávku od zadního mantinelu a střelou z voleje překonal Kloučka.

Pardubice - Liberec 0:1 (5. J. Vlach)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Těsně před úvodní sirénou ale na 1:1 srovnal Paulovič.

Pardubice - Liberec 1:1 (20. Paulovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hyka ve 30. minutě dostal puk ve středním pásmu, po levém křídle se protáhl až před bránu a následně překonal Krále.

Pardubice - Liberec 2:1 (30. Hyka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Radost z vedení ale vydržela domácím jen čtyři minuty. Pak totiž nahodil puk na bránu od pravého mantinelu Šír a Klouček nikterak nebezpečný pokus nedokázal zkrotit.

Pardubice - Liberec 2:2 (34. Šír)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do konce základní hrací doby zbývalo jen 53 vteřin, když si nejproduktivnější hráč extraligy Filippi parádně obhodil Davida Musila a tváří v tvář Kloučkovi nezaváhal. Na odpověď už Dynamo nemělo čas.

Pardubice - Liberec 2:3 (60. Filippi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

20. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - Bílí Tygři Liberec 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Paulovič (M. Kaut), 30. Hyka (Říčka, Čerešňák) - 5. J. Vlach (Ivan, Pérez), 34. Šír, 60. Filippi (Rychlovský, Knot). Rozhodčí: Pražák, Květoň - J. Svoboda, Thuma. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 9982.
Pardubice: Klouček - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, J. Kolář, Vála, Bučko - Hyka, Cienciala, Říčka - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Paulovič - Rohlík, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.
Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Melancon, Budík, T. Galvas, Ivan, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Kelly Klíma, A. Najman, Birner - Pérez, Šír, J. Vlach - Dlouhý, Plos, Pekař. Trenér: Pešán.