SESTŘIH: Olomouc rozhodla v Plzni v jedenácté sérii nájezdů

Hokejisté Olomouce ve 21. kole extraligy zvítězili 2:1 po samostatných nájezdech na ledě Plzně. Druhý bod zajistil Kohoutům po dlouhých samostatných nájezdech v jedenácté sérii Silvestr Kusko. Plzeňští se trápí a prohráli již páté z posledních šesti utkání. Doma neuspěli potřetí za sebou.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Olomouc 1:2 snVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Skóre utkání otevřeli ve 12. minutě domácí. Škodovka rychle využila početní výhodu, střelu Jakuba Poura tečoval jeden z hostujících hráčů.

Plzeň - Olomouc 1:0 (12. Pour)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Kohouti srovnali při hře 4 na 4. Pavlát si ještě poradil se střelou Rašnera z pravého kruhu, odražený kotouč ale následně napálil pod horní tyčku nechytatelně Michal Kunc.

Plzeň - Olomouc 1:1 (16. Kunc)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Olomouc měla ve druhé třetině jasnou střeleckou převahu. Jen tyčku ale trefil hostujcí Jan Švrček.

Plzeň - Olomouc, tyčka olomouckého ŠvrčkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Zbytek utkání moc zajímavých momentů nenabídl. Plzeň v závěru sice tlačila, ale o osudu utkání nerozhodla. Duel tak šel až do samostatných nájezdů, v nichž se rovněž trápili střelci obou mužstev. Na jedinou trefu Lva v páté sérii odpověděl Plášek, pak se prosadil až v jedenácté sérii Silvester Kusko, jenž tak rozhodl o vítězství Olomouce.

Plzeň - Olomouc 1:2 sn (rozh. nájezd Kusko)Video: Tipsport Extraliga / BPA

21. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Pour (Schleiss, A. Jiříček) - 16. Kunc (Rašner), rozhodující sam. nájezd Kusko. Rozhodčí: Jaroš, Květoň - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 4064.
Plzeň: Pavlát - Zámorský, Malák, Kvasnička, Dujsík, A. Jiříček, Piskáček, Michal Houdek - Holešinský, Mertl, Söderlund - Lev, M. Indrák, Schleiss - Šiler, Jansa, Rekonen - Pour, M. Soukup, K. Hrabík. Trenér: Kořínek.
Olomouc: Konrád (na nájezdy J. Sedláček) - Řezníček, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Švrček, Rašner, T. Černý - Navrátil, Nahodil, J. Káňa - Bambula, J. Knotek, Kusko - Orsava, Macuh, Plášek - Klimek, Anděl, Kunc. Trenér: J. Tomajko.