Neuvěřitelný comeback Litvínova! Kometa skolila lídra, slaví i Sparta

Hokejisté Litvínova předvedli v utkání 21. kola Tipsport extraligy nevídaný obrat. Proti karlovarské Energii ztráceli tři zásahy, ale nakonec dokázali zvítězit 6:4. Kometa potvrdila vynikající formu a dokázala doma v divokém utkání přehrát Pardubice 4:3 v prodloužení. Sparta vydřela cennou výhru 3:1 ve Vítkovicích. Mistrovský Třinec smazal v Boleslavi dvoubrankové manko a uspěl po samostatných nájezdech 3:2. Ty rozhodovaly i duel v Plzni, kde se ze zisku bodu navíc radovala po výsledku 2:1 Olomouc. Hradec Králové zvítězil 2:1 nad Kladnem a České Budějovice přeťaly po výsledku 5:2 čtyřzápasovou vítěznou sérii Liberce.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Hradec Králové - Kladno, přivítání Radka Smoleňáka v HradciVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Karlovy Vary v úvodu podkrušnohorského derby dominovaly. Dvoubrankový náskok získaly hned v úvodním dějství, a když ve 22. minutě přidal Koffer třetí zásah, vypadalo to s Vervou bledě.

Jenže rychlé snížení Kirka vlilo domácím krev do žil a po trefách Kudrny s Koblasou bylo v polovině duelu srovnáno. Ledovou sprchu pro Energii dokonala druhá branka Kirka, a do kabin tak šli Severočeši s vedením 4:3. Tlak Vervy ve třetí části neustával, naopak, trefy Zygmunta s Abdulem daly definitivní razítko na druhou výhru Litvínova v řadě. Snížení Stříteského na úspěchu Litvínova nemohlo nic změnit.

Videogalerie ze zápasu Litvínov - Karlovy Vary

Kometa se po brankách Kučeříka a Zbořila ujala vedení 2:0, ale Dynamo vrátil okamžitě do hry Kousal. Ve třetí části šly Pardubice dokonce do vedení, ale 80 sekund před závěrečnou sirénou srovnal z přesilovky Pospíšil. V prodloužení pak vystřelil bonusový bod Brňanům Cingeľ. Kometa se po bídném startu ročníku nadále zvedá a bodovala podesáté z posledních třinácti kol. Pardubice naopak prohrály podruhé za sebou, v čele tabulky ovšem nadále disponují pětibodovým náskokem na druhou Spartu.

Videogalerie ze zápasu Brno - Pardubice

Vítkovice v úterý dosáhly na postup do čtvrtfinále Ligy mistrů, ale v domácí extralize se nadále trápí. Ve šlágru kola přivítaly pražskou Spartu. Bezbrankové skóre prolomil až v 36. minutě hostující Krejčík, ale Vítkovice měly vynikající nástup do závěrečné dvacetiminutovky a již po 43 sekundách srovnal prvním extraligovým gólem kariéry Marcel Barinka. Sparta zasypala domácího gólmana Klimeše 44 střeleckými pokusy, ten však pochytal téměř nemožné, aby posléze inkasoval po nenápadném pokusu Sobotky. Výhru Pražanů 3:1 stvrdil svým desátým gólem v ročníku kapitán Řepík.

Videogalerie ze zápasu Vítkovice - Sparta

Mladá Boleslav šokovala třinecké obhájce skvělým nástupem a po třinácti minutách disponovala dvoubrankovým náskokem. Jenže Oceláři podobně jako v 19. kole v repríze finálové série manko smazali. Trefy Vrány a Adámka poslaly duel do prodloužení, v němž gól nepadl. O druhém bodu pro mistra rozhodl v dovednostní disciplíně Hudáček. Oceláři bodovali potřinácté v řadě a drží se v elitní čtyřce. Bruslaři zůstávají poslední.

Videogalerie ze zápasu Mladá Boleslav - Třinec

V souboji tabulkových sousedů Plzeň přivítala Olomouc a byli to Západočeši, kdo se radoval jako první. Na přesilovkovou trefu Poura však obratem zareagoval Kunc. Zbývajících 44 minut základní hrací doby ani následné prodloužení rozhodnutí nepřinesly. Střelci se trápili i v samostatných nájezdech a výhru Kohoutům vystřelil až v jedenácté sérii Kusko.

Videogalerie ze zápasu Plzeň - Olomouc

Hradecký Mountfield potvrdil vzrůstající pohodu a proti Kladnu si připsal páté vítězství z posledních šesti zápasů. Utkání však začali lépe hostující Rytíři, když vedli již od 6. minuty. Na branku Pytlíka ale Východočeši rychle zareagovali a ve 33. minutě trefil tři body pro Mountfield Eberle. Kladenské trápení tak nadále pokračuje. Středočeši prohráli pošesté za sebou, navíc s hrozivým skóre 11:29, a v tabulce už mají na poslední Mladou Boleslav pouze jednobodový náskok.

Videogalerie ze zápasu Hradec Králové - Kladno

V posledním duelu jednadvacátého kola v souboji Severu proti Jihu uspěli hostující České Budějovice. V liberecké Home Credit Aréně byly od úvodního buly lepším týmem a venku zvítězily poprvé od prvního října.