SESTŘIH: Brno v euforii! Kometa v prodloužení srazila Pardubice

Hokejisté Brna ve 21. kole extraligy zvítězili na domácím ledě 4:3 v prodloužení nad vedoucími Pardubicemi. Utkání rozhodl v čase 61:24 slovenský útočník Lukáš Cingel. Rozjetá Kometa je šestá bod za Libercem. Náskok Dynama před druhou Spartou se ztenčil na pět bodů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Dynamo Pardubice 4:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Skóre utkání otevřel ve 12. minutě Radek Kučeřík. Obránce Komety vypálil od pravého mantinelu. Will vůbec nic nevidel přes clonícího Marcinka.

Brno - Pardubice 1:0 (12. Kučeřík)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Krátce po změně stran šla Kometa do dvoubrankového vedení. Prosadil se Adam Zbořil, jenž puk za Willova záda dostal střelou zápěstím.

Brno - Pardubice 2:0 (23. Zbořil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Dvoubrankové vedení Brna ale dlouho nevydrželo. Robert Kousal snížil při přečíslení dva na jednoho po přihrávce Radila.

Brno - Pardubice 2:1 (25. R. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V úvodu třetí části Dynamo dokonce dokázalo vyrovnat. Paulovič našel před brankou Martina Kauta, jenž zblízka propálil Furcha.

Brno - Pardubice 2:2 (43. Kaut)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Obrat Dynama dokonal Matej Paulovič. Slovenský útočník se na ose hřiště zmocnil puku a posunul se s ním na levý kruh, následně perfektně napasoval kotouč pod horní tyč.

Brno - Pardubice 2:3 (49. Paulovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Domácím se podařilo srovnat krátce před koncem třetí třetiny zásluhou Kristiána Pospíšila.

Brno - Pardubice 3:3 (59. Pospíšil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Utkání dospělo do prodloužní, které rozhodl v čase 61:24 slovenský útočník Lukáš Cingel.

Brno - Pardubice 4:3 pp (62. Cingeľ)Video: Tipsport Extraliga / BPA

21. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Kučeřík (J. Kos, Marcinko), 23. A. Zbořil (Flek, Ďaloga), 59. K. Pospíšil (Cingel), 62. Cingel (K. Pospíšil) - 25. R. Kousal (Radil), 43. M. Kaut (Paulovič), 49. Paulovič (T. Zohorna, T. Dvořák). Rozhodčí: Šindel, Vrba - Hnát, Hynek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 7115.
Brno: D. Furch - Lintuniemi, Ščotka, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga - Moses, Cingel, K. Pospíšil - J. Kos, Marcinko, Vincour - Flek, A. Zbořil, Zaťovič - Kratochvíl, Okál, Kohout. Trenér: Modrý.
Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, J. Kolář, Vála, Bučko - Hyka, Cienciala, Říčka - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Paulovič - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.