SESTŘIH: Motor ukončil libereckou sérii

Hokejisté Českých Budějovic ve 21. kole extraligy zvítězili 5:2 na ledě Liberce. Motor ukončil čtyřzápasovou vítěznou šňůru domácích a venku vyhrál poprvé od 1. října. Dvěma góly se pod výhru Jihočechů podepsal bývalý dlouholetý hráč Liberce Jan Ordoš, domácím k úspěchu nepomohly dvě branky Jakuba Rychlovského.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. Banes Motor Č. Budějovice 2:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Na první gólovou sirénu se čekalo do 16. minuty. Přikrylovu plachtící střelu tečoval Vopelka a liberecký brankář Král ji nedokázal zlikvidovat.

Liberec - České Budějovice 0:1 (16. Vopelka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Do dvoubrankového trháku poslal hosty Milan Doudera, jehož nenápadná střela po ledě prošla až za Králova záda.

Liberec - České Budějovice 0:2 (27. Doudera)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Motor byl rozjetý. Simon přiťukl puk Martinu Beránkovi, který ranou z první propálil Krále. Liberecký gólman následně zamířil na střídačku a do svatyně zamířila nejnovější posila Lukáš Pařík, jenž si připsal extraligovou premiéru.

Liberec - České Budějovice 0:3 (34. M. Beránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Liberci svitla naděje ve 35. minutě. Jakub Rychlovský se vytočil před branku a zblízka zakončil pod horní tyč, smazal tak nulu na domácím kontě.

Liberec - České Budějovice 1:3 (35. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže o necelou minutu později si Motor vzal zpět tříbrankové vedení a Lukáš Pařík poprvé inkasoval. Nutno podotknout, že tahle trefa šla z velké části za ním. Jan Ordoš obkroužil branku a bekhendem zasunul puk za domácího gólmana.

Liberec - České Budějovice 1:4 (36. Ordoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Naději domácích vykřesal znovu Rychlovský. Krásná přihrávka od Adam Najmana našla dvaadvacetiletého útočníka, který zakončoval do úplně odkryté svatyně.

Liberec - České Budějovice 2:4 (47. Rychlovský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Jenže v 56. minutě definitivně zchladil naděje Tygrů Jan Ordoš.

Liberec - České Budějovice 2:5 (56. Ordoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

21. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - Banes Motor České Budějovice 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 35. Rychlovský (Filippi, McCoshen), 47. Rychlovský (A. Najman) - 16. Vopelka (F. Přikryl, M. Beránek), 27. M. Doudera (Harris, D. Simon), 34. M. Beránek (D. Simon, Hovorka), 36. Ordoš (Gulaš, Pýcha), 56. Ordoš (Gulaš). Rozhodčí: Pražák, Cabák - Špůr, Thuma. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 5046.
Liberec: D. Král (34. Pařík) - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, J. Dvořák, Budík, T. Galvas, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Kelly Klíma, A. Najman, Birner - J. Pérez, J. Šír, J. Vlach - Hawryluk, Flynn. Trenér: Pešán.
České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Vráblík - Gulaš, Kondelík, Ordoš - D. Simon, Harris, Kubík - M. Beránek, Vopelka, F. Přikryl - Valský, M. Toman, Chlubna. Trenér: Čihák.