SESTŘIH: Gazda sestřelil Plzeň a zajistil Kometě tři body

Hokejisté Brna přehráli ve 23. kole extraligy Plzeň 4:1. Hlavní zásluhu na úspěchu Komety měl obránce Daniel Gazda, který dvakrát překonal plzeňského gólmana Samuela Hlavaje. Brno doma zdolalo Škodu popáté v řadě a v tabulce je šesté. Západočechům patří jedenáctá příčka.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Kometa Brno vs. HC Škoda Plzeň 4:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

V 15. minutě se po přihrávkách Zbořila s Pospíšilem trefil Gazda a rozjásal domácí příznivce. Pro brněnského beka to byl už osmý zásah v sezoně.

Brno - Plzeň 1:0 (15. Gazda)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A ve 25. minutě už Kometa disponovala dvoubrankovým náskokem. Hlavaje tentokrát překonal čtyřiatřicetiletý Američan Moses.

Brno - Plzeň 2:0 (26. Moses)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině duelu se prosadil nejproduktivnější obránce Západočechů a snížil plzeňskou ztrátu na rozdíl jediné branky.

Brno - Plzeň 2:1 (30. Zámorský)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ovšem domácí Gazda ještě před druhou přestávkou vrátil Kometě pohodlný náskok.

Brno - Plzeň 3:1 (38. Gazda)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A pro Škodovku mohlo být ještě hůř. Naštěstí pro Plzeň se skvělým zákrokem vytáhl Hlavaj.

Brno - Plzeň, zákrok plzeňského HlavajeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

A ve stejném duchu odstartovala i závěrečná dvacetiminutovka. Plzeňský gólman Hlavaj opět čaroval a udržel Západočechy ve hře.

Brno - Plzeň, další zákrok plzeňského HlavajeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 55. minutě nedovoleně zastavil brněnský Ščotka plzeňského Jiříčka, za což si vysloužil trest do konce utkání.

Brno - Plzeň, faul brněnského ŠčotkyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Konečnou podobu výsledku dala trefa Zaťoviče do opuštěné plzeňské klece.

Brno - Plzeň 4:1 (59. Zaťovič)Video: Tipsport Extraliga / BPA

23. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Gazda (A. Zbořil, K. Pospíšil), 25. Moses (K. Pospíšil), 38. Gazda (Okál, Ekrt), 59. Zaťovič (Kučeřík) - 30. Zámorský (Mertl). Rozhodčí: Pražák, Květoň - Zíka, Blažek. Vyloučení: 5:6, navíc Ščotka 5 min a do konce zápasu, K. Pospíšil- Pour oba 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 6420.
Brno: Š. Lukeš - Lintuniemi, Ščotka, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, L. Kaňák - Moses, Cingel, K. Pospíšil - Flek, Ekrt, Zaťovič - J. Kos, Marcinko, Vincour - Kohout, A. Zbořil, Okál. Trenér: Modrý.
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Laakso, A. Jiříček, Piskáček, Kvasnička, Dujsík - Holešínský, Mertl, Schleiss - Lev, M. Indrák, Söderlund - Šiler, Jansa, Rekonen - Matýs, P. Straka, Pour. Trenér: Kořínek.