Kometa byla poškozena, uznal šéf rozhodčích a trestal. Plzeňský Hrabík přijde o zápas v Brně

Šéf extraligových rozhodčích Vladimír Pešina se rozhodl udělit trest ve výši jedné třetiny zápasového paušálu hlavnímu sudímu Jiřímu Ondráčkovi. Ten chyboval v nedělním utkání Olomouc - Brno (3:1), když ve 25. minutě za stavu 1:1 chybně nenařídil trestné střílení pro Kometu za faul Dalibora Řezníčka na Jakuba Fleka.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Neodpískaný faul na brněnského Jakuba Fleka a následný gól OlomouceVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Řezníček nejprve v oslabení ujíždějícího Jakuba Fleka hákoval, poté mu dal sekeru a nakonec ho ještě podrazil. Sudí však nepískali a domácí se v pokračující přesilovce Sirotou ujali vedení.

„Chtěl jsem vysvětlení. Můj názor byl pochopitelně jiný. Sudí mi řekl, že měl prý blbý výhled a myslel si, že mě podrazil gólman,“ řekl České televizi brněnský útočník, jemuž se následně Ondráček za svou chybu omluvil.

Videogalerie ze zápasu Olomouc - Brno

Hokejisté Plzně se v úterním extraligovém utkání na ledě Brna musejí obejít bez Kryštofa Hrabíka. 24letý útočník obdržel od disciplinární komise soutěže stopku na jeden zápas a pokutu ve výši 10 procent měsíčního platu za faul na vítkovického Krejsu v nedělním duelu, za který mu sudí uložili trest na pět minut a do konce utkání za napadení.

Videogalerie ze zápasu Vítkovice - Plzeň

Hrabík se faulu dopustil na začátku druhé třetiny u mantinelu ve středním pásmu. Hlavní rozhodčí Mrkva s Obadalem mu udělili trest na pět minut a do konce utkání za napadení.

Za nesportovní chování v témže zápase obdržel vítkovický zadák Stuart Percy pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu. Kanadský hokejista dostal v prodloužení nedělního utkání po vítězném gólu Plzně desetiminutový trest za protesty.

1 : 2 sn Pardubice - Třinec 1 : 2 sn   dohráno
20240428T19 : 00:00+0200