SESTŘIH: Vítkovice dál tápou. Neuspěly ani v Liberci

V předchozích dvou zápasech dostali deset branek a nebyl z toho ani bod. I proto se tentokrát extraligoví hokejisté Liberce zaměřili na obranu, od Vítkovic inkasovali pouze jednou a po výhře 2:1 berou tři body. Naopak Vítkovice prohrály pošesté za sebou.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Bílí Tygři Liberec vs. HC Vitkovice Ridera 2:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Do vedení domácí tým dostal Michal Bulíř, který si vykroužil zpoza branky až do ideální střelecké pozice, a našel volné místo v postavení hostujícího brankáře Klimeše.

Liberec - Vítkovice 1:0 (6. Bulíř)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Navýšit vedení Liberce mohl ve druhé třetině nejproduktivnější hráč soutěže Tomáš Filippi. Jeho únik ale Klimeš se štěstím kryl.

Liberec - Vítkovice, zákrok vítkovického KlimešeVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 49. minutě vystřelil hostující Lakatoš, a byť pálil z poměrně velkého úhlu, tak liberecký brankář Král kvůli zakrytému výhledu inkasoval.

Liberec - Vítkovice 1:1 (48. Lakatoš)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vyrovnaný stav však vydržel pouhých 99 vteřin, protože pak z levé strany napřáhl Kelly Klíma a vrátil těsné vedení Liberci.

Liberec - Vítkovice 2:1 (49. Kel. Klíma)Video: Tipsport Extraliga / BPA

23. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Ridera 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Bulíř (Flynn, A. Najman), 49. Kelly Klíma (Budík) - 48. Lakatoš. Rozhodčí: T. Veselý, Jaroš - J. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 3246.
Liberec: D. Král - Melancon, M. Ivan, T. Galvas, McCoshen, Knot, Budík, J. Dvořák - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - J. Vlach, Bulíř, Birner - Kelly Klíma, J. Šír, J. Pérez. Trenér: Pešán.
Vítkovice: Klimeš - Grman, Percy, Raskob, Mikuš, L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek - Lakatoš, Dej, M. Kalus - P. Zdráhal, Barinka, Fridrich - Kotala, Krieger, Roberts Bukarts - Krejsa, M. Přibyl, Peterek. Trenér: Trnka.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.