SESTŘIH: Olomoucká série skončila. Kohouti narazili v Hradci

Vítězná třízápasová série hokejistů Olomouce skončila ve 22. kole extraligy na ledě Hradce Králové. Hanáci sice rychle získali dvoubrankový náskok, ale nakonec Mountfieldu podlehli 3:5. V tabulce uzavírají elitní desítku, loňský finalista je sedmý.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: Mountfield HK vs. HC Olomouc 5:3Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Ještě před začátkem samotného zápasu obdržel domácí bek Bohumil Jank speciální dres. V pátek proti Kladnu totiž hradecký obránce odehrál 500. duel v Tipsport extralize.

Hradec Králové - Olomouc, ceremoniál k 500. zápasu Bohumila JankaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Olomouc, která přijela do Hradce Králové povzbuzena třemi výhrami v řadě, potvrzovala vynikající formu již od úvodu duelu. Ve 4. minutě využil přesilovku Sirota a poslal Kohouty do vedení.

Hradec Králové - Olomouc 0:1 (4. Sirota)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A o pouhých 22 sekund bylo pro domácí ještě hůř. Svou sedmou brankou sezony zvýšil náskok Olomouce Navrátil.

Hradec Králové - Olomouc 0:2 (4. Navrátil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ovšem Východočeši se dokázali oklepat a ještě před první přestávkou snížit. Kontaktní branku vstřelil v 15. minutě Tamáši.

Hradec Králové - Olomouc 1:2 (15. Tamáši)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 26. minutě byl dvoubrankový náskok Olomouce smazán úplně. Z přesilovky se trefil Jasper a rozjásal ČPP Arénu.

Hradec Králové - Olomouc 2:2 (26. Jasper)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A to nebylo vše. Běžela 29. minuta a Eberle poslal Východočechy dokonce do vedení.

Hradec Králové - Olomouc 3:2 (29. Eberle)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Druhé dějství nabídlo, stejně jako to úvodní, tři branky. Hanáky vrátil do hry ve 39. minutě svým druhým zásahem Navrátil.

Hradec Králové - Olomouc 3:3 (39. Navrátil)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Když už to vypadalo, že utkání půjde do prodloužení, vyrobili hosté lacinou chybu ve středním pásmu a Hradec tvrdě trestal. Vedoucí branku Východočechů vstřelil Perret.

Hradec Králové - Olomouc 4:3 (55. Perret)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Vítězství Mountfieldu zpečetil gólem do prázdné branky Jasper.

Hradec Králové - Olomouc 5:3 (60. Jesper)Video: Tipsport Extraliga / BPA

23. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Tamáši (Šťastný), 26. Jasper (Estephan, Lalancette), 29. Eberle (T. Pavelka, Estephan), 55. Perret (Okuliar, Miškář), 60. Jasper (Perret, Jank) - 4. Sirota (Orsava), 4. J. Navrátil, 39. J. Navrátil. Rozhodčí: Hribik, M. Sýkora - Frodl, Hnát. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 3242.
Hradec Králové: Lukáš - Blain, Jank, Pláněk, Kalina, Freibergs, T. Pavelka. P. Marcel - Okuliar, Miškář, R. Pavlík - Jasper, Tamáši, Šťastný - Estephan, Lalancette, Perret - M. Chalupa, Pilař, Eberle. Trenér: T. Martinec.
Olomouc: Konrád - Řezníček, Ondrušek, T. Černý, Sirota, Švrček, Rašner, L. Mareš - Bambula. J. Knotek, Kusko - J. Navrátil, Nahodil, Klimek - Orsava, Macuh, J. Káňa - Anděl, Menšík, Kunc. Trenér: J. Tomajko.