SESTŘIH: Sparta před rekordní návštěvou sezony přehrála Litvínov

Hokejisté Sparty před nejvyšší návštěvou sezony (16 683 diváků) porazili Litvínov 3:1, o svém vítězství rozhodli v závěrečné třetině. Ve 52. minutě dával Pavel Kousal na 2:1, do prázdné branky pak pečetil Konečný. V utkání bylo k vidění i gesto fair play, když litvínovský Havelka odvolal odpískaný faul na něj.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Sparta Praha vs. HC Verva Litvínov 3:1Video: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Sparta před skvěle zaplněnou O2 Arenou dostala brzkou výhodu početní výhody a s jejím využitím vůbec neotálela. Již po 14 sekundách přesilovky se prosadil Američan Kestner a zajistil Pražanům vedení.

Sparta - Litvínov 1:0 (4. Kestner)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve 14. minutě mohla panovat v O2 Areně ještě lepší nálada. Jenže Lajunen z trestného střílení na litvínovského Zajíčka nevyzrál.

Sparta - Litvínov, trestné střílení LajunenaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Sparta nevyužila ani další šance, a tak přišel trest. V přesilovce se prosadil obránce Baránek a srovnal skóre. 100. asistenci v extraligové kariéře si připsal Koblasa.

Sparta - Litvínov 1:1 (26. Baránek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ve třetí třetině signalizoval rozhodčí vyloučení kapitána Sparty Řepíka, ale „faulovaný“ litvínovský Havelka ukázal gesto hodné fair play a trest pro soupeře odvolal.

Sparta - Litvínov, gesto fair play - litvínovský Havelka odvolal vyloučeníVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V 52. minutě šla Sparta do vedení. Parádním zásahem se blýskl Pavel Kousal.

Sparta - Litvínov 21 (52. P. Kousal)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Definitivní pojistku na třech bodech pro Pražany přidal trefou do prázdné branky Konečný. Sparta tak před více než 16 tisíci diváky přehrála Litvínov 3:1.

Sparta - Litvínov 3:1 (60. Konečný)Video: Tipsport Extraliga / BPA

23. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 4. Kestner (R. Horák, Irving), 52. P. Kousal (R. Horák, Kempný), 60. Konečný (P. Kousal, O. Najman) - 25. Baránek (Koblasa, Abdul). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Axman, Šimánek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 16.683.
Sparta: Kořenář - Mozík, Moravčík, Mikliš, Kempný, Irving, Němeček, Krejčík - Řepík, O. Najman, Chlapík - P. Kousal, R. Horák, Konečný - Kestner, J. Lajunen, Buchtele - Hauser, M. Vitouch, Mužík. Trenér: Gross.
Litvínov: Zajíček - D. Zeman, Zile, Demel, Baránek, Šalda, Czuczman, O. Baláž - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Koblasa - A. Kudrna, Gut, Zygmunt - Havelka, Jícha, Maštalířský. Trenér: Mlejnek.