SESTŘIH: Koštálek spasil favorita, Dynamo vydřelo výhru až v prodloužení

Hokejisté Pardubic porazili v 26. kole Tipsport extraligy na svém ledě České Budějovice 4:3 po prodloužení, když v průběhu zápasu museli stahovat dvoubrankový náskok hostů. O bodu navíc pro favorita rozhodl v páté minutě prodloužení v přesilové hře Košťálek.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Dynamo Pardubice vs. Banes Motor České Budějovice 4:3 ppVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Podrobné online zpravodajství z tohoto utkání najdete zde.

Pardubice začaly roli velkého favorita potvrzovat už po 136 sekundách hry, kdy Hrachovinu prostřelil Hyka.

Pardubice - České Budějovice 1:0 (3. Hyka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Ještě než se stačili hosté smířit s první brankou, mohli inkasovat podruhé. Gól Sedláka však nebyl kvůli kopnutí bruslí uznán.

Pardubice - České Budějovice, neuznaný gól SedlákaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Jihočeši se ostrého nástupu favorita nezalekli, na 1:1 srovnal v přesilové hře čerstvý reprezentant Mikuláš Hovorka, který překonal Willa.

Pardubice - České Budějovice 1:1 (17. Hovorka)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Aby byl šok domácích kompletní, prosadil se o 76 sekund později Pýcha a poslal České Budějovice do překvapivého vedení.

Pardubice - České Budějovice 1:2 (19. Pýcha)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Další důležitý moment přišel v 25. minutě, kdy Koštálek fauloval v nájezdu na brankáře Ordoše a rozhodčí nařídil trestné střílení. S tím se parádně popasoval Hanzl a poslal Budějovice do dvoubrankového vedení.

Pardubice - České Budějovice 1:3 (25. Hanzl)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Favorit se ze šoku částečně probral v 25. minutě po brance Koláře, který snížil na jednobrankový rozdíl.

Pardubice - České Budějovice 2:3 (45. Kolář)Video: Tipsport Extraliga / BPA

A Pardubice druhá branka nakopla. O necelé tři minuty později srovnal účty v přesilové hře obránce Jan Košťálek.

Pardubice - České Budějovice 3:3 (48. Košťálek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

O bodu navíc pro favorita tak rozhodlo až prodloužení, ve kterém se v poslední minutě prosadil v přesilové hře bombou znovu Košťálek, jenž si tak připsal druhou branku večera a rozhodl o vítězství Perníkářů 4:3 po prodloužení.

Pardubice - České Budějovice 4:3 pp (65. Košťálek)Video: Tipsport Extraliga / BPA

26. kolo hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - Banes Motor České Budějovice 4:3 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Hyka (L. Sedlák), 45. J. Kolář (T. Zohorna, R. Kousal), 48. Košťálek (Cienciala, R. Kousal), 65. Košťálek (R. Kousal, Hyka) - 17. Hovorka (Ordoš, Kondelík), 19. Pýcha (D. Simon), 25. M. Hanzl z trest. střílení. Rozhodčí: Veselý, Ondráček - Rampír, Thuma. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:1. Diváci: 8962.
Pardubice: Will - Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, J. Kolář, Bučko, J. Zdráhal, Hrádek - Hyka, L. Sedlák, Cienciala - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Říčka - Paulovič, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.
České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Vráblík - Ordoš, Kondelík, F. Přikryl - D. Simon, Harris, M. Beránek - Valský, M. Toman, Koláček - Kříž, M. Hanzl, Chlubna. Trenér: Čihák.