Darmstadt - Bayern 2:5Kane 31. gólem v sezoně pomohl Bayernu k výhře a překonal další rekord

Harry Kane pomohl 31. gólem v sezoně německé fotbalové ligy Bayernu Mnichov k výhře 5:2 na hřišti posledního Darmstadtu a překonal nováčkovský rekord Uweho Seelera. Anglický reprezentační kapitán zároveň překonal osobní ligový rekord. V závěru však musel střídat po nárazu do brankové konstrukce. Bayern ztrácí na lídra tabulky Leverkusen sedm bodů, Bayer bude hrát v neděli ve Freiburgu. Třetí Stuttgart zvítězil na hřišti Hoffenheimu 3:0. David Jurásek za domácí poprvé odehrál celé utkání, jeho spoluhráč Pavel Kadeřábek 78 minut.

Anglický útočník ve službách Bayernu Mnichov Harry Kane

Dosavadní rekordman Seeler se ve své první bundesligové sezoně 1963/64 prosadil třicetkrát. Nejvíce gólů v jednom ročníku dosud vstřelil Robert Lewandowski, který v dresu Bayernu v sezoně 2020/21 dal 41 branek.

Darmstadt se ujal vedení, ale na Skarkeho trefu z 28. minuty ještě do poločasu odpověděli Musiala a Kane. Musiala se po změně stran trefil znovu a čtvrtý gól úřadujících mistrů přidal střídající Gnabry. Pátou branku Bayernu si v 93. minutě připsal Tel, který také začal na lavičce, a skóre uzavřel domácí Vilhelmsson. Poslední Darmstadt ztrácí na záchranu dvanáct bodů.

Stuttgart se dostal do vedení v 16. minutě zásluhou Millota a těsně před poločasem zvýšil Guirassy. Guinejský útočník dal už 22 branek a je za Kanem na druhém místě tabulky střelců. V 68. minutě pečetil výsledek Leweling.

Wolfsburg doma podlehl Augsburgu 1:3. V deváté minutě poslal domácí do vedení Wimmer, ale stejný hráč dostal těsně před poločasem červenou kartu za zmaření jasné brankové šance. Augsburg ještě do pauzy srovnal zásluhou Maiera a ve druhém poločase otočil skóre dvěma brankami Jakič. Václav Černý zůstal mezi domácími náhradníky.

Wolfsburg čeká na vítězství už jedenáct zápasů a v tabulce je čtrnáctý s náskokem šesti bodů na barážové šestnácté místo. Sedmý Augsburg zvítězil počtvrté v řadě a ztrácí na pohárové příčky pět bodů.

Union Berlín přehrál Brémy 2:1. Domácí záložník Alex Král naskočil do hry v 85. minutě, kdy vystřídal Tousarta, brankář Jiří Pavlenka opět zůstal mezi náhradníky Werderu. Union uspěl po třech zápasech bez výhry a je třináctý. Brémy počtvrté za sebou nezvítězily a jsou desáté.

Mönchengladbach bez stále zraněného Tomáše Čvančary remizoval na hřišti Heidenheimu 1:1. Borussii dostal do vedení v deváté minutě Hack a za domácí ve druhém poločase srovnal Dinkci.

Německá fotbalová liga – 26. kolo:
Darmstadt – Bayern Mnichov 2:5 (28. Skarke, 90.+5 Vilhelmsson – 36. a 64. Musiala, 45.+1 Kane, 74. Gnabry, 90.+3 Tel)
Heidenheim – Mönchengladbach 1:1 (66. Dinkci – 9. Hack)
Mohuč – Bochum 2:0 (45.+3 z pen. a 71. Burkardt)
Union Berlín – Brémy 2:1 (50. Vertessen, 52. Aarsonson – 63. Weiser)
Wolfsburg – Augsburg 1:3 (9. Wimmer - 61. a 79. Jakič, 45.+3 Maier)
Hoffenheim – Stuttgart 0:3 (16. Millot, 45.+1 Guirassy, 68. Leweling