Frosinone - Lazio Řím 2:3Lazio pod vedením dočasného trenéra Martusciella porazilo Frosinone

Fotbalisté Lazia pod vedením dočasného kouče Giovanniho Martusciella zvítězili v lize na stadionu Frosinone 3:2 a uspěli po sérii čtyř soutěžních proher. Cagliari prohrálo v Monze 0:1 a poznalo přemožitele poprvé po čtyřech zápasech. Jakub Jankto nastoupil v základní sestavě hostů a o poločasové přestávce vystřídal.

Taty Castellanos z Lazia se stal hlavním hrdinou duelu s Frosinone, když vstřelil dvě branky

U fotbalistů Lazia ve středu skončil trenér Maurizio Sarri. Jeho rezignaci předcházely tři ligové prohry i vyřazení v osmifinále Ligy mistrů, v němž podlehli Bayernu Mnichov celkově 1:3. Sarriho dočasně nahradil jeho dlouholetý asistent Martusciello, podle médií by však měl tým převzít Chorvat Igor Tudor, který dříve vedl Udine, Veronu a naposledy Marseille.

Frosinone dostal do vedení ve 13. minutě Lirola, ještě do poločasu však vyrovnal Zaccagni. V 56. minutě vystřídal kapitána Lazia Immobileho útočník Castellanos a stačilo mu jen pár sekund, než prvním dotykem s míčem poslal hosty do vedení. Za dalších pět minut se pětadvacetiletý Argentinec prosadil znovu. Domácí už jen snížili.

Lazio se posunulo na deváté místo se ztrátou čtyř bodů na pohárové příčky. Frosinone čeká na tříbodový zisk osm zápasů a v tabulce mu patří první sestupová osmnáctá pozice. Na záchranu ztrácí bod.

O triumf Monzy nad Cagliari se trefou z přímého kopu zasloužil Daniele Maldini, syn a vnuk legend AC Milán Paola a Cesareho. Maldini v Monze hostuje právě z milánského celku.

Italská fotbalová liga – 29. kolo:
Monza – Cagliari 1:0 (42. Maldini)
Udine – FC Turín 0:2 (10. Zapata, 53. Vlašič)
Salernitana – Lecce 0:1 (17. vlastní Gyömbér)
Frosinone – Lazio Řím 2:3 (13. Lirola, 70. Chaddíra – 57. a 62. Castellanos, 38. Zaccagni)