Atlético - Barcelona 0:3Barcelona se po výhře nad Atléticem posunula na druhé místo La Ligy

Fotbalisté Barcelony ve španělské lize porazili 3:0 Atlético Madrid, a po sobotním zaváhání Girony, která prohrála 0:1 s Getafe, se posunuli na druhé místo tabulky. Před katalánským rivalem mají náskok dvou bodů, na vedoucí Real Madrid ztrácejí osm bodů.

Fotbalisté Barcelony se radují z branky

První výhru v sezoně si v 29. kole připsala Almería, která zvítězila 1:0 v Las Palmas. Na lavičce posledního celku tabulky si tak odbyl úspěšnou premiéru nový trenér Pepe Mel, který v týdnu nahradil odvolaného Gaizku Garitana.

Barcelona vedla po brance Joaa Félixe, v závěru první půle byl na tribunu vykázán trenér hostů Xavi. Po přestávce na 2:0 upravil Robert Lewandowski, třetí gól přidal Fermín López a Katalánci připravili Atléticu, které v nastavení přišlo o vyloučeného Nahuela Molinu, první domácí porážku v sezoně. Sami naopak venku ještě neprohráli.

Jedinou branku Almeríe na Kanárských ostrovech dal ve 14. minutě Léo Baptistao. Domácí poté sice měli výraznou herní i střeleckou převahu, ale skórovat nedokázali. Hosté si připsali první vítězství, ale stále jsou s 13 body poslední a stejnou ztrátu mají na příčky zajišťující záchranu.

První zápas s novým trenérem vyšel také Celtě Vigo, která vyhrála 2:1 na hřišti FC Sevilla a pásmu sestupu se vzdálila na rozdíl pěti bodů. Hosty poprvé vedl Claudio Giráldez, který v týdnu nahradil odvolaného Rafaela Beníteze.

Domácí sice poslal do vedení v prvním poločase Júsuf Nasírí, ale Celta po přestávce skóre otočila zásluhou Carlese Péreze a patičky Jörgena Stranda Larsena. Vigo vyhrálo venku po třech kolech a v tabulce mu patří 16. místo, Sevilla má na 15. příčce o bod víc.